Новини    12 січня 2023 20:08

“Астарта” завершила цукровий сезон – показники перевершили результат за минулі два роки

Вихід цукру склав 14,26% (середнє значення в Україні — 13,98%).

Агропромхолдинг “Астарта” завершив сезон цукроваріння 2022 року. Цукрові заводи переробили близько 2 млн т цукрових буряків, вирощених на полях агропромхолдингу та його партнерами-сільгосптоваровиробниками, і виробили з них 282 тис. т цукру, передає agroportal.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Вихід цукру склав 14,26% (середнє значення в Україні — 13,98%). Традиційно 99% виробленого цукру відповідає вищій категорії якості.

Переробний сезон-2022 став кращим за обсягами переробленої сировини та виробленого цукру порівняно з двома попередніми роками, — зазначили в компанії.

Як зазначив директор з переробки продуктів сільськогосподарського виробництва агропромхолдингу Євген Садовий, цей сезон став і найскладнішим за всю історію компанії. Спеціалістам довелось розв’язувати логістичні проблеми щодо постачання ТМР, необхідних для запуску заводів, працювати в режимі постійних загроз ракетних обстрілів, відключення електропостачання.

Посівні площі під цукровими буряками, які розташовані переважно в центральних та західних областях України, не зазнали суттєвих втрат безпосередньо від воєнних дій, але українські виробники цукрових буряків зіткнулися з низкою інших викликів. Через збільшення витрат на добрива, засобів захисту рослин та пальне зросли витрати на вирощування цукрових буряків на гектар. Майже безперервні дощі у період збирання значно ускладнили як збирання врожаю, так і його вивезення з полів до переробних підприємств. Додам, що у 2022 році “Астарта” зібрала 1,8 млн т цукрових буряків. Врожайність — 56 т/га, – наголосив Садовий.

Водночас компанія розробила схему автономного енергозабезпечення підприємств у випадку блекауту, щоб у період міжсезоння забезпечити безперебійне і рівномірне відвантаження продукції партнерам протягом усього року.

За підсумками роботи 21 цукрового заводу в Україні, частка “Астарти” на українському ринку виробництва цукру склала 25%.

Довідка. “Астарта” — вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, який здійснює діяльність у Полтавській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Житомирській, Чернігівській, Черкаській і Харківській областях. До складу холдингу входять цукрові заводи, агрогосподарства із земельним банком близько 250 тис. га і молочні ферми. 7 високотехнологічних елеваторних комплексів компанії розташовані у Полтавській, Хмельницькій та Вінницькій областях. Загальна потужність зберігання 562 тис. т. У 2014 році холдинг ввів у експлуатацію завод із перероблення сої в Полтавській області.

Нагадаємо, рада директорів агропромхолдингу “Астарта” (Astarta Holding N.V) ще 6 квітня 2022 р. ухвалила рішення про зміну країни реєстрації головного офісу.

Раніше Landlord повідомляв, що “Астарта” долучилась до програми гуманітарної допомоги ООН.

У квітні “Астарта” знизила реалізацію основної агропродукції в кілька разів. Проте зернових – навпаки збільшилися.

Два цукрові заводи Вінниччини — Юзефо-Миколаївський і Томашпільський — завершили сезон перероблення. Ще три — Гайсинський, Крижопільський і Жданівський — станом на кінець грудня продовжували роботу, передає “Голос України”.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...