Новини / Трейдинг     26 квітня 2021 12:30

Ціни на українську соняшникову олію знову зросли до $1600/т

Тригером подорожчання стало зростання котирувань на соєву олію. Ціни на соняшниковий продукт від подальшого зростання стримує слабкий попит з боку Індії

Ціни на соняшникову олію продовжують зростання під тиском трендів глобального ринку. Так, ціни пропозицій пропозиції виросли до $1585-1600/т FOB. Втім, на ринку є досить потужний стримуючий фактор у вигляді низької купівельної активності з боку Індії, яка є найбільшим світовим імпортером рослинних олій. Різке посилення епідемії коронавірусу в цій країні минулого тижня призвело до зниження попиту, внаслідок чого, закупівельні ціни на українську соняшникову олію поки заишились на рівні $1550/т FOB. Про це повідомляє Grain Trade.

Причиною чергового подорожчання стало підвищення котирувань на соєву олію. Так, травневі ф’ючерси соєвої олії на біржі в Чикаго за період з 12 квітня додали в ціні понад 22%. Наприкінці минулого тижня вони виросли ще на 3,8% – до $1391 $/т.

Зростання цін обумовлене зниженням запасів сої в США та затримкою сівби, яка може призвести до зменшення площі під культурою, а також скороченням поставок олії з каноли з Канади.

ЧитайтеПосівна 2021: сільгоспвиробники засіяли 1,2 млн га соняшника

Також підтримуючим фактором стало і те, що дощі в Аргентині затримують збирання сої, яка обмолочена лише на 18,5% площ, хоча загальний валовий збір культури поки залишається незмінним – 43 млн тонн.

Слід зазначити, що продовжується і подальше зростання цін на палмову олію, котирування якої наразі визначають загальну динаміку ринка рослинних олій. Так, червневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії наприкінці минулого тижня виросли на 2,5% – $до 969/т, а на біржі в Даляні «пальма» подорожчала на 1,2% – до $1158/т.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що посадовці держгеокадастру погоріли на крадіжці 20 000 га землі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також