Новини / Фінанси     12 березня 2020 14:53

Ціни на цукор та кукурудзу можуть обвалитися через коронавірус – Андрій Ярмак

На світовому ринку кукурудзи та цукру очікується обвал цін. Він пов’язаний зі здешевленням нафти, спричиненим коронавірусом.

Економіст інвестиційного відділу The Food and Agriculture Organization Андрій Ярмак у своєму блозі пояснив, як  дешева нафта впливає на ціни кукурудзи та цукру, і чому слід очікувати падіння.

Андрій Ярмак пояснює: із цукрової тростини та кукурудзи виробляють біоетанол, який є на ринку конкурентом бензину. Коли нафта дешевшає, падає в ціні й біоетанол, відповідно його виробництво стає менш вигідним.

Андрій Ярмак наголошує, що Бразилія (найбільший виробник цукру) переробляє цукрову тростину і на біоетанол. В умовах падіння ціни на нього Бразилія збільшить виробництво цукру, і глобальна ціна на солодкий продукт також почне падати, що вже починає відбуватися, наголошує експерт.

Така сама ситуація і з кукурудзою. Виробництво з неї біоетанолу розвинене в США і в тій же Бразилії. Зменшення виробництва біоетанолу призведе до збільшення пропозицій кукурудзи на фураж і як наслідок – падіння ціни.

Читайте: Олександр Савченко: Падіння цін на нафту – подарунок для України

«При цьому є одна важлива проблема, яка зараз значно погіршує цінові перспективи саме кукурудзи – глобальне сповільнення економіки призводить до зменшення попиту на м’ясо. А це призводить до зменшення попиту на корми та кормові компоненти, а тут ми збільшуємо пропозицію… І це ще гірше для цін», – зазначає Андрій Ярмак.

На його думку, падіння цін може зачепити також і шроти, і фуражні зернові- товари, важливі для українського експорту.

Раніше Landlord розповідав, що ВВП-варанти України та єврооблігації дешевшають через панічні настрої, спричинені продовженням поширення світом коронавірусу, а також різким обвалом вартості нафти.

Джерело: Телеграм-канал Андрія Ярмака

Читайте також