Новини / Думки     10 березня 2020 11:10

Олександр Савченко: Падіння цін на нафту – подарунок для України

Здешевлення нафти може сприяти стабілізації економіки України, вважає колишній заступник голови правління Національного банку України. Однак аграрії можуть зазнати збитків.

Як падіння ціни на нафту позитивно відіб’ється на економіці України, розповів колишній заступник голови правління Національного банку України, економіст Олександр Савченко. Він прогнозує зростання ВВП нашої країни та зміцнення курсу гривні. Олександр Савченко передбачає скорочення імпорту, що стане суттєвим фактором для підвищення валового внутрішнього продукту (ВВП).

“У нас різко впаде імпорт. Тому що основними статтями імпорту в нас є нафта і газ. Водночас, що менший імпорт, то вищий ВВП. Україна, навіть нічого не роблячи, лише завдяки зниженню цін на нафту може досягнути приросту ВВП”, сказав Савченко.

Економіст прогнозує зменшення імпорту нафти приблизно на 10%.

“ВВП у першому кварталі впав уперше протягом трьох років. А тут раз – і такий подарунок. Головне питання – скільки це триватиме? “, – говорить ексзаступник голови НБУ.

Експерт також прогнозує зміцнення гривні.

“Попит на валюту через скорочення імпорту зменшуватиметься. Окрім того, мають знизитися ціни на бензин”, – прогнозує Олександр Савченко.

Читайте: Економіка Росії на краю прірви або як падіння цін на нафту топить рубль

Стосовно негативних чинників, то експерт прогнозує спробу російських товарів захопити ринок України. Тож необхідні кроки уряду для протидії цьому.

“Відбулася девальвація рубля, а отже, російські товари стануть конкурентоспроможнішими на нашому ринку. Наприклад, товари побутової хімії. У відповідь український уряд має знижувати ставку рефінансування, щоб трохи девальвувати гривню”, – вважає Савченко.

Негативним фактором є й те, що дешевшання нафти може спричинити падіння цін на сільськогосподарську продукцію.

“Ще один мінус обвалу цін на нафту – слідом за цим можуть подешевшати метал та продукти сільського господарства. Не дуже, звісно, але ми відчуємо. Думаю, на 5–10%. Відповідно наш експорт дещо скоротиться” – говорить Олександр Савченко.

Landlord раніше повідомляв, що поширення коронавірусу в світі обвалило ціни на пшеницю.

Джерело: Гордон

Читайте також