Новини / Трейдинг     23 березня 2021 10:15

Ціни на соняшникову олію в Україні за декаду впали на $200/т

Під тиском трендів світового ринку олійних, закупівельні ціни на соняшник з 12 березня також знизились на 3 500-4 000 грн за 1 тонну

Експортні ціни на соняшникову олію в Україні за останню декаду впали на $200/т. Якщо 10 днів тому ціна пропозиції сягала більше ніж $1700/т, то вже на початку поточного тижня ціни обвалилися до $1500-1550/т. Про це повідомляє Grain Trade.

За інформацією, яку наводить електронна зернова біржа, ціни йдуть до низу під тиском триваючого падіння суміжних ринків пальмової та соєвої олії. При цьому спред між цінами на соняшникову олію і соєвою та пальмовою оліями все ще залишається надмірно високим і становить наразі $300-500/т, що додає тиску на вартість продукції соняшникового комплексу.

Gran Trade зазначає, що одним з головних чинників нещодавнього зростання цін на соняшникову олію до рекордного рівня стала загроза можливого обмеження її експорту з України та Росії. Проте це мало і протилежний ефект: різке зниження попиту зупинило спекулятивне зростання та призвело до зниження котирувань до ринкового рівня.

Крім того, попит з боку імпортерів на олію з чорноморського регіону падає з огляду на збільшення пропозицій з Аргентини, яка хоча й збере менший врожай соняшника та сої, проте вже складає потужну конкуренцію Україні та Росії пропозиціями поставок нового врожаю. Аргентинські фермери зібрали соняшник приблизно на 64% площ, а середня врожайність склала 2,14 т/га. За оцінками зернової біржі Буенос-Айресу, цього річ врожай соняшника не перевищить 2,7 млн т, що стане найнижчим показником з 2014 року та значно поступатиметься торішнім 3 млн т.

ЧитайтеРоман Лещенко: Україна на порозі ключових змін в агросекторі

Таким чином, вже у найближчому часі, негативні прогнози щодо аргентинського врожаю можуть підтримати ціни, але поки закупівельні ціни на соняшник в Україні обвалилися на 3500-4000 грн/т. Якщо 11-12 березня вони сягали сягнули рекордних 26500-27000 грн/т, то минулого тижня знизилися до 22100-23000 грн/т. Зниження цін, скоріш за все, знову зупинить продажі з боку виробників – більшість власників соняшнику вже не потребують зараз коштів для посівної. Тож незабаром переробники можуть знову відчути дефіцит сировини, проте варто враховувати, що сезонне збільшення виробництва пальмової олії та пропозицій соєвого комплексу з Південної Америки у березні-квітні суттєво обмежать чергове подорожчання рослинних олій.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що уряд змінив порядок часткової компенсації вартості сільгосптехніки.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також