Новини / Рослинництво     29 грудня 2021 13:29

Ціни на ріпак суттєво зросли

Ф’ючерси на сою на біржі в Чикаго вчора виросли на 2,8% до 505,9 $/т

Різке зростання цін на нафту на початку тижня підтримало ринки олійних культур. Ф’ючерси на ріпак на паризькій Euronext вчора виросли одразу на 3,7%, вкотре оновивши рекорд. Про це повідомляє Грейн Трейд.

Лютневі ф’ючерси на нафту марки Brent після незначного п’ятничного падіння вчора виросли на 3% до місячного максимуму 78,6 $/барель на новинах про легшу форму протікання нового штаму коронавірусу Омікрон. Він не викликає важких наслідків, хоча є заразнішим, а щеплення проти нього не ефективні.

Також ринок підтримав виступ іранської делегації на новому раунді переговорів по ядерній програмі, де Тегеран вимагав негайно та повністю скасувати запроваджене США три роки тому ембарго. Тоді як Вашингтон виступає за покрокове зняття обмежень з перевіркою виконання Іраном своїх зобов’язань.

Лютневі ф’ючерси на ріпак вчора виросли на 28 €/т до рекордних 779,75 €/т або 883,11 $/т, додавши протягом грудня 18% на тлі дефіциту пропозицій. Січневі ф’ючерси на канолу на біржі у Вінніпезі з початку тижня виросли на 16 CAD/т до 1022 CAD/т або 799 $/т, що відповідає рівню попереднього місяця.

Ф’ючерси на сою на біржі в Чикаго вчора виросли на 2,8% до 505,9 $/т внаслідок спекулятивних закупівель, які трейдери проводять на тлі посухи в Аргентині та на півдні Бразилії. Кількість довгих контрактів на сою виросла на 31949 до 72924 лота, що є максимумом з 24 серпня, а коротких контрактів – до 206600 лотів, що буде максимумом з 15 червня.

Довідка. Викликане посухою у Південній Америці спекулятивне зростання цін на олійні триватиме ще кілька тижнів, проте по мірі збирання сої в Бразилії ціни почнуть опускатися.

Раніше Landlord повідомляв, що посуха в Україні та Росії загрожує розвитку озимини.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також