Новини / Трейдинг / Фінанси     20 жовтня 2021 09:06

Ціни на пшеницю різко виросли після оприлюднення звіту USDA

Фондові та товарні ринки США продовжують стрімко зростати, що сприяє спекулятивному підвищенню цін на пшеницю

Пшеничні ринки минулого тижня доволі стримано відреагували на жовтневий звіт USDA, і ціни навіть незначно знизилися, однак наприкінці тижня зростання біржових котирувань прискорилося на тлі подорожчання кукурудзи та інших сільгоспкультур.

«Фондові та товарні ринки США продовжують стрімко зростати, що сприяє спекулятивному підвищенню цін на пшеницю. Пшеничні котирування в Чикаго протягом трьох днів після виходу звіту виросли на 2,2%, в Канзасі – на 3,3%, Міннеаполісі – на 2,4%. Ринок підтримали дані по експортним продажам, які за тиждень виросли на 7% до 567,6 тис т, хоча фактичний експорт зменшився на 10% до 458,9 тис т. З початку сезону експортні продажі склали 12 млн т, що на 20% поступається відповідному торішньому показнику», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що грудневі ф’ючерси у США впали:

• на $3,4 за тонну до $269,7 за тонну на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
• на $4,68 за тонну до $273,3 за тонну на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
• на $4,68 за тонну до $356 за тонну на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

Також зауважується, що дорожчає і європейська пшениця на тлі високого попиту, особливо на французьку пшеницю з боку Китаю.

Читайте: USDA погіршило прогноз щодо українського соняшника та олії

Так, грудневі ф’ючерси на пшеницю на паризькій Euronext у п’ятницю виросли на €5,5 за тонну до €276 за тонну або $319,65 за тонну.
Грудневі ф’ючерси на чорноморську пшеницю на чиказькій СВОТ з середи виросли на 2,8% до рекордних $330 за тонну, що підтримало ціни на пшеницю в Росії.

«Експортні ціни на російську пшеницю з протеїном 12,5% виросли до $310-320 за тонну FOB. Пакистан скасував тендер по закупівлі пшениці після того, як ціни пропозицій на ньому сягнули рівня $388-400 за тонну C&F», – зазначають аналітики.

Повідомляється, що в Україні закупівельні ціни на продовольчу пшеницю продовжують зростати на тлі обмеженої пропозиції з боку виробників, які займаються збиранням пізніх культур та сівбою озимини.

Окрім того, суха погода в Україні та Росії, яка негативно впливає на посіви озимини, незабаром стане додатковим чинником підтримки цін.

Нагадаємо, що USDA різко знизило прогноз виробництва та запасів пшениці.

Джерело:  GrainTrade

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також