Новини / Рослинництво     04 травня 2020 11:45

Ціни на пшеницю падають разом з дощами

Покращення стану посівів спонукає власників зерна фіксувати прибуток і розпродавати залишки товару

Відповідно до нового звіту Frontier Agriculture, дощова погода, що встановилася в останні дні в північній Європі, Великобританії та країнах Чорноморського регіону, зламала динаміку світових цін на пшеницю.

Останнім часом високий рівень цін на зерно пшениці підтримувала саме тривала посуха. Однак, зміна погодних умов спричинила довгоочікувані дощі на поля озимих та ярих культур.

Поліпшення видів на урожай збільшило пропозицію зернових на ф’ючерсних ринках, але покупці вирішили поки що залишитися в стороні. В результаті ціни на культуру впали до восьмитижневих мінімумів.

“Щоправда, слід зазначити, що розподіл опадів кінця квітня-початку травня був нерівномірним. Так, дощі залили південь Великобританії, але майже не торкнулися півночі країни. На півдні Росії, який є основним регіоном виробництва культури в РФ та Європі, відчутних дощів не зафіксовано”, – сказано у звіті.

Рейтинги врожаю у Франції, опубліковані напередодні першотравневих вихідних, показали подальше погіршення стану посівів озимої пшениці. Зараз він оцінюється на рівні 57% (в кінці квітня 2019 р. цей показник становив 79%).

Читайте: Рекордний врожай озимих за специфічних умов – досвід Сергія Іващука

Рейтинги врожаю озимої пшениці у США впали з 57% до 54%. Цей показник теж нижче торішнього, який становив 64%, але, як і раніше, перевищує середні значення п’яти минулих років.

Тим часом, площа під пшеницею в США вважається найнижчою за всю історію спостережень. При цьому штат Канзас, який є одним з провідних виробників пшениці в країні, продовжує страждати від посухи. Останні карти моніторингу погодних умов Канзасу показують, що площа аномально посушливих районів за тиждень виросла з 23% до 38%.

Ведмежі настрої на ринку пшениці посилив і активний початок посівної кукурудзи в США. В нещодавньому звіті Міністерства сільського господарства США (USDA) повідомляється, що американські фермери мають намір збільшити посіви кукурудзи більш ніж на 7 млн акрів. Це розширення відбувається на тлі того, що один з основних внутрішніх ринків збуту культури в США – виробництво етанолу – впав до найнижчого рівня з 2008 р. через вплив коронавірусу на споживання палива.

Frontier Agriculture – британська сільськогосподарська компанія, що спеціалізується на виробництві зернових і аграрному маркетингу. Є спільним підприємством Associated British Foods plc і Cargill inc. з оборотом близько 1,5 млрд. фунтів стерлінгів на рік.

Нагадаємо, раніше повідомлялось як дощі вплинули на посівну кампанію в Україні.

 

 

 

Читайте також

Матеріали по темі