Новини / Трейдинг     29 січня 2021 10:06

Ціни на пшеницю на європейських біржах не втримались на $300/т

Зниження біржових котирувань на пшеницю вчора відбулося і на торгівельних майданчиках США. Чорноморський ринок залишається нестабільним напередодні введення експортного мита у РФ

Не дивлячись на наявні бичачі тренди на ринку пшениці, біржові ф’ючерси  на цей вид зерна вчора знизились по обидва боки Атлантики. Як зазначають аналітики компанії Agritel, напруга на ринку залишається дуже високою, але рівні цін, що встановилися на початку поточного тижня продовжують викликати багато запитань у покупців.

Тригером зниження цін на пшеницю на європейських біржах вчора стали результати тендеру, який проводив Алжир. На тендері 27 січня були укладені угоди на поставку 630-660 тис тонн м’якої  борошномельної пшениці. За повідомленням Agritel, середня ціна тендеру склала $313 за 1 тонну C&F з поставкою у березні. Але французькі постачальники були дещо збентежені часткою пшениці походження Франції, яку закупив Алжир. На французьких трейлерів припали контракти на поставку 270 тис тонн пшениці, а майже вся решту – 210 тис тонн – довелася на аргентинське зерно. Як наслідок – котирування борошномельної пшениці на MATIF знизились до $278,2/т (березневий ф’ючерс).

ЧитайтеСелекціонери США створюють менш алергенні сорти пшениці та арахісу

Крім того, на динаміку європейських цін впливає і здешевлення пшениці на американських біржах. У четвер, 28 січня, пшениця на майданчиках Чикаго, Міннеаполісу та Канзас-Сіті впали на $3,95-4,87/т – до $227,6-237,7 за 1 тонну.

Втім, на фізичному ринку чорноморського регіону вчора ціни на пшеницю залишались високими – на рівні $300-301 за т FOB. На ситуацію впливає наближення дати введення експортних мит на зерно у РФ – 15 лютого 2021 року. Це підвищує попит на зерно і перегріває ринок. За повідомленням трейдерів, у минулу середу в Азовському морі понад 70 суден чекало навантаження пшеницею.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у парламенті зареєстрований законопроєкт щодо ПДВ при загибелі врожаю.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також