Новини / Аналітика     07 травня 2020 18:10

Ціни на продовольство у світі знижуються три місяці поспіль – FAO

Найбільше падіння спостерігається на ринку кукурудзи. Ціни на пшеницю втримались під впливом квотування експорту у РФ і обмеженої  пропозиції інших постачальників

У квітні 2020 р. середнє значення Індексу продовольчих цін FAO склало 165,5 пункти. Це на 5,7 пункти або 3,4% нижче відповідного березневого показника. Таким чином, Індекс продовольчих цін FAO, що демонструє динаміку світових цін на сільськогосподарську сировину, у т.ч. і зерно, досяг найнижчого рівня за шістнадцять місяців.

Станом на квітень 2020 р. Індекс знижується вже третій місяць. У FAO цю динаміку пояснюють негативними наслідками пандемії COVID-19 для міжнародних ринків продовольства.

Зазначимо, що у збіжжя справи ще порівняно непогані, адже значення субіндексу цін на зерно в квітні знизилося лише незначно. Більше того, ціни на частину зернових взагалі продемонстрували позитивну динаміку. А от щодо інших субіндексів, особливо субіндексу цін на цукор, то у порівнянні із рівнем березня вони впали дуже помітно.

Власне, середнє значення Індексу цін на зернові FAO у квітні склало майже 164 пункти, трохи знизившись у порівнянні з показником березня. Це майже на 4 пункти або 2,4% вище за показник квітня 2019 р. Що стосується основних зернових культур, то минулого місяці був зафіксований значний ріст міжнародних цін на пшеницю і рис. Але він стався на тлі різкого зниження котирувань кукурудзи, тому значення Індексу цін на зернові в порівнянні із минулим місяцем практично не змінилося.

Читайте: Несприятливі кліматичні умови не катастрофа, якщо чітко прораховується кожен агрономічний елемент – Анна Бердник 

Глобальна середня ціна на пшеницю зросла на 2,5% у порівнянні з минулим місяцем. Цей тренд пов’язаний як із активним міжнародним попитом, так із відомостями про швидке вичерпання експортних квот Російською Федерацією. Нагадаємо, що уряд РФ ввів відповідні обмеження у березні і вони збережуться до кінця поточного сезону, тобто до 30 червня 2020 р.

Ривок цін на рис у минулому місяці взагалі склав 7,2% у порівнянні із березнем. Його теж спричинили тимчасові експортні обмеження та логістичні труднощі, що виникли у деяких постачальників культури. При цьому рішення щодо послаблення і подальшого скасування експортних обмежень, прийняті країнами-експортерами рису у кінці квітня, мали стримуючий вплив на подальше зростання цін.

У той же час ціни на кукурудзу продовжили знижуватися третій місяць поспіль. Серед причин – наявність значних експортних запасів, надходження зернових нового врожаю в Південній Америці та млявий попит з боку виробників кормів і етанолу, обсяги виробництва якого скоротилися до рівня 2013 р. Отже, значення індексу цін на фуражні зернові скоротилося на 10% в порівнянні з рівнем минулого місяця.

Нагадаємо, що раніше FAO оприлюднила прогноз світового виробництва пшениці у 2020/2021 маркетинговому році.

Читайте також