Новини / Рослинництво     27 січня 2022 13:28

Ціни на кукурудзу зростуть внаслідок девальвації гривні

На тлі політичної напруги між Росією та Україною продовжують зростати світові ціни на нафту та кукурудзу

В Україні після тривалих вихідних спостерігається черговий етап зростання закупівельних цін та прогнозованого збільшення поставок, що призвело до значних черг у портах і зупинки окремих терміналів. Про це повідомляє Graintrade.

Причиною зростання цін є різке падіння курсу гривні відносно долара з початку року на 5% до 28,7 грн/$ на тлі інформаційного тиску про можливу агресію Росії. Як наслідок, ціни на кукурудзу в портах у січні виросли на 400 грн/т до 8700-8750 грн/т.

На тлі політичної напруги між Росією та Україною продовжують зростати світові ціни на нафту та кукурудзу, що сприяє відновленню валютних цін на кукурудзу у вітчизняних портах до 270 $/т.

Березневі ф’ючерси на нафту марки Brent сягнули 7-річного максимуму 88 $/барель, а березневі ф’ючерси на кукурудзу на біржі в Чикаго за тиждень виросли на 1,6% до найвищого з червня 2021 р. рівня 244,1 $/т.

За даними FAS USDA, протягом 14-20 січня експорт кукурудзи з США зменшився у порівнянні з попереднім тижнем на 10% до 1,115 млн т, а загалом у сезоні сягнув 16,44 млн т, що на 15% поступається торішнім темпам, хоча минулого тижня відставання складало 12,6%.

Березневі ф’ючерси на чорноморську кукурудзу на біржі в Чикаго вчора виросли одразу на 5 $/т до найвищого з травня рівня 287 $/т на спекулятивному чиннику можливої агресії Росії та скорочення поставок.

З цієї ж причини березневі ф’ючерси на європейську кукурудзу на паризькій Euronext з понеділка виросли на 10,25 €/т до 257,75 €/т або 291,36 $/т, що відповідає максимуму листопада 2021 р.

Прискорення збирання сої в Бразилії покращує перспективи сівби кукурудзи другого врожаю, а опади в штатах Мато Гросу та Парана поповнюють запаси вологи. В Аргентині минулого тижня пройшли сильні дощі, які покращили стан посівів кукурудзи. Наступного тижня там пройдуть незначні опади, які на тлі невисоких температур сприятимуть розвитку посівів.

Раніше Landlord повідомляв, що експортні ціни на пшеницю та кукурудзу зросли.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також