Новини    22 березня 2018 17:27

Ціни на живця свиней зростають під тиском попиту


Ціни поточного тижня на живець свиней зросли на 0,5-1 грн за кілограм відносно попереднього тижня. Про це повідомляють в Асоціації свинарів України (АСУ). В наслідок цього, середня ціна піднялась до 46,7 гривень за кілограм.

За інформацією АСУ, наступного тижня очікується продовження зростання ціни. Так у ході підготовки переробників до Великодня кілограм свинини живою вагою може сягнути позначки 48 гривень за кілограм вже наступного тижня.

«Представники м’ясопереробних підприємств зазначають, що наявна на ринку пропозиція живця в окремих регіонах дещо менша за очікувану. Це формує передумови для напруженої торгівлі у кінці місяця та підйому цін. Хоча деякі заготівельники цього тижня дещо збільшили обсяги закупівлі, в тих регіонах країни, які найбільше потерпали від «весняних» завірюх, м’ясопереробники були вимушені «перенести» партії на кінець березня», – йдеться у повідомленні.

Та додали, що такий перерозподіл живця також матиме вплив на співвідношення попиту-пропозиції свиней забійних кондицій. Чинником, який дещо вповільнюватиме ріст цін на українську свинину буде і наявність пропозиції дешевшої імпортної продукції як європейського, так і канадського походження.

«Водночас, м’ясопереробники зазначають, що цьогорічна реалізація м’яса на Великдень може дещо поступатися минулорічній: у 2017-му свято припало на травневі вихідні, а теплі погодні умови сприяли одночасному початку сезону. З іншого боку, цьогоріч ці події відокремлені, що загалом дає українцям більше приводів посмакувати свининою», – наголосили в АСУ.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...