Новини / Ринок землі     28 квітня 2021 11:20

Ціна оренди гектара землі на Луганщині у 2021 році зросла на 1000 грн

На торгах з права оренди державної землі у Луганській області, що відбулися протягом поточного року, вартість оренди зросла до 3965 грн за 1 га

На земельних аукціонах, організованих та проведених протягом січня – квітня 2021 року головним управлінням держгеокадастру у Луганській області, зафіксовано суттєве підвищення вартості оренди державної сільськогосподарської землі. Про це повідомили у головному управлінні.

Так, протягом вказаного періоду відбулися торги з продажу права оренди 8 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної/комунальної форми власності загальною площею 210,3 га.

Як зазначено у повідомленні, сумарна встановлена на аукціонах орендна плата за використання ділянок, що буде надходити до місцевих бюджетів Луганщини, встановлена в розмірі 833,79 тис грн на рік. Таким чином, розмір середньої вартості оренди 1 гектара становить 3 964,76 грн.

ЧитайтеЦіна оренди землі на Львівщині у 2021 році зросла до 4,2 тис грн/га

У 2020 році, згідно з інформацією держгеокадастру України, ціна оренди державної/комунальної землі сільськогосподарського призначення в середньому по області була на рівні 2 905 грн/га. Таким чином, у порівнянні з минулим роком, відбулося зростання вартості більше ніж на 1 000 грн/га.

При цьому, найвищий розмір річної орендної плати за результатами торгів зафіксовано у Станично-Луганському районі (Щастинський район) Луганської області – 30% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки (НГО). Наразі НГО рілля на Луганщині становить 27 125 грн/га, тож оренда вказаної ділянки встановлена у розмірі 8 137,5 грн/га на рік.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що аграрії вимагають оскаржити рішення ОАСК про квотування імпорту добрив.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також