Новини / Трейдинг     25 лютого 2021 15:15

Ціна пропозиції соняшникової олії зросла до $1470 за 1 т FOB

Покупці поки не готові до нового рівня цін і погоджуються платити близько $1420 за тонну, але підвищуючий тренд підтримується загальним подорожчанням рослинних олій

На ринках рослинних олій триває продовжується невпинне зростання цін. На новинах про проблеми з поставками, скорочення виробництва або несприятливу погоду спочатку подорожчала соняшникова олія, слідом за нею виросла в ціні пальмова, а вчора лідерами зростання стали соя та соєва олія. Про це повідомляє Grain Trade.

Так, новина про придбання індійськими покупцями 10 тис тонн української соняшникової олії з поставкою у березні-квітні за ціною $1470/т CIF одразу призвела до підвищення цін пропозицій до $1450-1470 $/т FOB, проте ціни попиту поки залишаються на попередніх рівнях. За даними компанії Agritel, на 24 лютого ціна у порту становила $1420/т FOB.

Втім, кількість пропозицій соняшникової олії та соняшника в Україні різко зменшилася на тлі стрімкого зростання цін. Крім того, виробники переносять продажі на березень, оскільки з 01 березня ставка ПДВ на соняшник знижується з 20% до 14%.

ЧитайтеВиробники соняшника очікують закупівельну ціну у 25 000 грн/т

В Бразилії дощі дещо затягнулися, що затримує збирання сої, а в Аргентині суха погода в наступні 7-10 днів може стати причиною зниження прогнозів виробництва сої.  На тлі таких новин вчора на чиказькій СВОТ травневі ф’ючерси на сою виросли на 1,2% – до $525,2/т, тоді як березневі ф’ючерси на соєву олію подорожчали на 3,8% – до $1126/т. Травневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії поки не відреагували на спекулятивне подорожчання соєвої олії в США, хоча й залишились на високому рівні – $903/т. Очікується, що експорт «пальми» у лютому буде нижчим за прогнозований рівень, що підтримує ціни.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ціни пропозиції соняшникової олії перетнули позначку $1400/т.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також