Новини    17 жовтня 2017 10:47

Ціна на свинину піднялася на 40%


Україна має всі шанси стати серйозним гравцем на світовому ринку продукції тваринництва. Про це на Черкаському міжнародному інвестиційному форумі заявила голова Асоціації тваринників України Ірина Паламар.

Зокрема, якщо говорити про свинарство, то проблеми в галузі почалися після 2014 року, коли в країні почалася епідемія африканської чуми свиней, яку не змогла зупинити Держпродспоживслужба.

«До 2014 року бізнес активно інвестував у галузь свинарства, – відзначила Ірина Паламар. – Ріст поголів’я показував позитивну динаміку, будувалися великі комплекси поголів’ям на 5 000 свиноматок, а це – приблизно 120 000 – 140 000 голів на рік. В нас навіть були дуже амбітні плани щодо виходу продукції свинарства на ринок Китаю. Але з появою АЧС ситуація різко змінилася. Нам почали закривати експортні ринки Росія, Молдова, Білорусь, які були головними імпортерами нашої свинини. Тому зараз у свинарстві з’явилася інша проблема – різке скорочення поголів’я свиней, цього року воно вже знизилося  майже на 10%. Слабкі господарства, де не була досить добре поставлена біобезпека, а бо ті, кому просто не пощастило, змушені були вирізати поголів’я через занесення АЧС, і зазнали шалених збитків. Але з іншого боку, ті, хто вижив, отримали чудовий бонус: зараз ціна на свинину піднялася на 40%, і маржинальність – близько 100%, такого не було вже 8 років. Плюс внутрішній ринок свинини на сьогоднішній день в нас відчуває дефіцит на близько 35%. Отож свинарство сьогодні – дуже приваблива сфера бізнесу. Але в потенційних інвесторів виникає інше питання: якщо вони зараз почнуть будувати свинокомплекси і на 100% заповнять внутрішній ринок споживання свинини приблизно за 5 років, куди вони продаватимуть продукцію потім? Тут відповідь одна – треба обов’язково  виходити на експорт, а значить, передусім вирішувати проблему з АЧС».

Відкриття нових ринків неможливе через несприятливий епізоотичний статус України, зазначили на конференції.

«Аби вийти на експорт, ми повинні бути конкурентними, – каже Максим Шевчук, генеральний директор ГК «АгроВет Атлантик». –  Якщо говоримо про експорт ВРХ, то, експортуючи тварин живою вагою, як це робиться зараз, ми стаємо сировинним придаток. Набагато вигідніше створювати власну переробку, будувати сертифіковані забійні халяльні цехи. Тобі б ми могли мати набагато вищий економічний ефект».

Максим Шевчук відзначив, що самостійно окремим тваринницьким підприємствам неможливо реалізувати даний проект, тому потрібно об’єднуватися. І виходом із даної ситуації вони разом із Асоціацією тваринників бачать створення ефективної платформи, яка була б банком даних доброчесних українських виробників, на базі якої українські підприємства могли б розміщувати свої комерційні пропозиції, групувати збірні товарні партії більших об’ємів та інше.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...