Новини / Фінанси     02 листопада 2018 11:38

Ціна на хліб в Україні стає все більше, ніж у країнах ЄС


Україна має не найдешевший хліб в Європі. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко. Експерти порівняли вартість найдешевого білого та чорного хліба в нашій країні та деяких країн Європейського Союзу.

«У інтернет- гіпермаркеті Литви ви можете придбати найдешевший кілограм білого хліба за 13,1грн, Польщі – за 17,8грн та України – за 19,2грн. В Естонії його можна знайти за 69,5грн. При цьому ймовірно, що хліб у цих країнах міг бути випеченим із українського зерна. Українські пекарі часто подейкують, що виробляти дешевий соціальний хліб є невигідним. Але приклад сусідніх країн показує, що це може бути вигідним навіть в Європі», – заявив Олексій Дорошенко.

Та додав, що на кінець вересня 2018 року середня вартість білого хліба за даними офіційної статистики є 16,1грн за кілограм із борошна першого ґатунку та 20,2грн із муки вищого ґатунку. Хліб в Києві коштує значно дорожче: із муки першого сорту – 19,1грн, а вищого – 32,2грн.

«Чорний хліб виявився в нашій країні найдешевшим – цінник показав 19,5грн за кілограм. Далі розмістилася Естонія з 27,9грн, Польща – із 46,7грн та Литва – із 52,2грн. До кінця року вартість хліба зросте ще в середньому на 5%. У січні причиною підняття вартості буде зростання мінімальної заробітної плати. Але оскільки підняття планується лише на 12%, то це призведе до подорожчання до 3%. Урожай Україна зібрала непоганий, тому ця причина не буде впливати на вартість духмяного», – додав експерт.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також