Новини    20 березня 2023 18:32

Триває посівна: експерти розповіли, чи загрожує різке потепління стану посівів

В цілому, мало загроз щодо температури. Більше ризиків щодо опадів, адже ранньо-весняна посуха дуже шкідлива

Потепління в березні не несе загрози для посівів. Навпаки, відбувається рання вегетація, що дає змогу рослинам використовувати накопичена за зиму вологу в грунті. Про це розповіла керівниця відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко, передає agronews.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нічого поганого немає в різкому потеплінні. Навпаки, відбувається раннє пробудження посівів. Якщо говоримо про озимі зернові культури, то рання вегетація дозволить використати наявну вологу в грунті. Адже з вологою у нас є проблеми в певних регіонах, – пояснила Адаменко.

Найближчого тижня жодних загроз для озимих немає, адже спостерігатиметься фаза активного наростання тепла. Далі прогнозується похолодання, проте це відбуватиметься в нормі. Березень не очікується екстремальним щодо температурного аспекту. Типові процеси для березня, просто дещо на підвищеному температурному фоні. Але для озимини на сьогодні все складається добре. Щодо квітня, то в цілому, мало загроз щодо температури. Більше ризиків щодо опадів, адже ранньо-весняна посуха дуже шкідлива.

Читайте також: Як відбуватиметься посівна та що буде з експортом продукції: прогноз Мінагрополітики на 2023 рік

На найближчі 7-10 днів основні опади будуть у північних та західних областях, в центрі та на півдні прогнозується дефіцит. Але зважаючи на той ресурс вологи, який знаходиться зараз на полях, то найближчий місяць цієї вологи має вистачити, – зазначила експертка.

Нагадаємо, станом на 17 березня всіма категоріями господарств посіяно 82,7 тис. га зернових та зернобобових культур, із яких 26 тис. га – ярої пшениці, 44,2 тис. га – ярого ячменю, 12 тис. га – гороху та 0,5 тис. га – вівса.

Мінагрополітики ініціювали спільно зі Світовим Банком та IFC програми кредитування українських фермерів, які дозволять забезпечити необхідні ресурси для посівних та збиральних кампаній 2023 року. Про це заявив міністр АПК України Микола Сольський під час виступу на спільному заході з ФАО, країнами Групи Семи, Польщі, Молдови, Румунії та Нової Зеландії.

МХП безплатно роздасть громадам насіння овочів і квітів для посівної-2023.

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку оголосила запит про надання цінових пропозицій на закупівлю насіння соняшнику та добрив. Закупівля проводиться у межах субгрантової програми АГРО “Постачання ММСП  добрив та посівного матеріалу для забезпечення продовольчої безпеки України”.

Українські аграрії зможуть також безкоштовно отримати насіння основних сільгоспкультур через Державний аграрний реєстр.

Фахівці академії аграрних наук України виклали своє бачення проблем і перспектив посівної кампанії 2023 року.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...