Новини / Політика     20 серпня 2019 16:51

Трудова міграція, брак інвестицій та рейдерство: Олег Устенко розповів, що гальмує економіку України

Трудова міграція з країни може швидко призвести до занепаду української економіки. При цьому зменшити відтік робочої сили неможливо лише підняттям зарплат на підприємствах – бізнесу потрібні інвестиції для збільшення продуктивності праці та надійний захист від рейдерства.

Про це розповів радник президента України, економіст Олег Устенко в інтерв’ю Радіо НВ.

За словами Олега Устенка, трудова міграція – це колосальний виклик, що стоїть перед Україною, оскільки українська економіка дуже залежить від праці.

«Це означає, що чим більша в нас буде міграція робочої сили, тим більше буде незадоволених громадян, які залишатимуть нашу територію, тим меншими спочатку в нас будуть темпи економічного зростання і тим гірші в нас будуть справи з економікою загалом», – говорить радник президента.

Президент України Володимир Зеленський декларує, що Україна має здійснити стрибок-прорив і показати 5-відсоткове зростання економіки за рік. Але якщо не зупинити відтік трудового капіталу, то цієї мети досягти не вдасться, – відзначає Олег Устенко.

Читайте: Зеленський очікує на тісну співпрацю в агросекторі з Ізраїлем

Експерт наголошує, що зменшити трудову міграцію неможливо самим підняттям зарплат, оскільки це дуже швидко вдарить по рентабельності бізнесу.

Підприємствам потрібно насамперед підняти продуктивність праці, а це можливо лише завдяки інвестиціям у новітні технології. Своєю чергою інвестувати у виробництво може лише той, хто має гарантії, що його підприємство завтра належатиме йому, а не буде «з’їдене бюрократичною машиною, різноманітними корупційними каналами-схемами» або внаслідок рейдерства.

Повне інтерв’ю з Олегом Устенком можна побачити на відео:

Як повідомляв Landlord, Олег Устенко вважає, що обмеження, які були введені в Україні на поставки російських товарів, зіграли позитивну роль для українського бізнесу, оскільки це стало поштовхом для розвитку вітчизняного виробництва мінеральних добрив.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також