Новини    21 червня 2018 12:26

Трофімцева: Ухвалення законопроекту «Про вимоги до органічного виробництва» відкриє нові ринки збуту


Сьогодні важливим завданням є врегулювання чинного законодавства України в сфері органічного виробництва, яке поки що недосконале та не відповідає європейським вимогам. Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева під час конференції «Органічне рослинництво: найкращі практики за 10 років» передає прес-служба міністерства.

«Я щиро сподіваюсь, що Верховна Рада України якнайшвидше ухвалить розроблений Мінагрополітики законопроект № 5448-д «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва» у другому читанні. Реалізація положень даного євроінтеграційного законопроекту сприятиме підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної органічної продукції, відкриттю нових зовнішніх ринків для її збуту», – наголосила вона.

За її словами, експорт органічної продукції з України зростає з кожним роком.

«За останніми даними моніторингу ринку, ця цифра вже перевищила $60 млн в 2017 році. Крім цього, імплементація положень даного законопроекту гарантуватиме всім споживачам впевненість у продуктах, маркованих як органічні, краще захищатиме операторів органічного ринку від недобросовісної конкуренції, а також забезпечить прозорі умови ведення бізнесу у сфері виробництва та обігу органічних продуктів»,- заявила заступник Міністра.

Також вона подякувала всім сертифікованим виробникам органічної продукції в Україні, яких на сьогодні налічується майже 300 за їх діяльність та відзначила, що такі конференції та дні поля за участі міжнародних експертів є важливими майданчиками для прямого спілкування всіх учасників органічного ринку.

«Розвиток органічного виробництва, диверсифікація його товарної структури, а також відкриття нових зовнішніх ринків збуту для даної продукції є нашим спільним завданням. Подібні заходи дають можливість для дискусії та обговорення актуальних питань розвитку галузі між усіма ключовими стейкхолдерами, а також для обміну досвідом та ефективними практиками між виробниками», – каже Ольга Трофімцева

За даними Мінагрополітики, Україна посідає 11 місце серед європейських країн за загальною площею сільськогосподарських угідь, сертифікованих як органічні. Їх майже 290 тис. га та понад 91 тис. га земель знаходяться у перехідному періоді, але при цьому, це менше 1% всіх земель сільськогосподарського призначення в Україні. В окремих країнах, провідних виробниках органічної сільськогосподарської продукції, цей показник перевищує 10%.

«Сьогодні спостерігаємо тенденцію щодо збільшення площ під органікою та постійне розширення асортименту органічної продукції, яка виробляється в Україні. Це дає нам підстави стверджувати, що Україна має всі можливості та умови стати справжнім світовим «органічним хабом». Тому розвиток органічного виробництва знаходиться в пріоритеті середньострокового плану дій Мінагрополітики»,- додала заступник Міністра Ольга Трофімцева.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...