Новини / Рослинництво     16 листопада 2018 06:50

Тримай мене міцно: у господарствах України бракує трактористів

Професія тракториста потрапила до переліку найдефіцитніших в Україні. Роботодавці пропонують механізаторам високі зарплати, не відправляють у відпустку зимовий період, а також посилають на навчання, аби утримати фахівців у своїх господарствах.

Про це розповіли на каналі ICTV.

Зокрема, Вінницький центр зайнятості лише цього року отримав 3000 заявок від роботодавців, які шукали на свої підприємства трактористів. Серед причин дефіциту – підвищення кваліфікаційних вимог у цій професії (господарства сьогодні оснащені новою комп’ютеризованою технікою, з якою не кожен може впоратися), а також великий відтік досвідчених кадрів за кордон.

Читайте: Поточний рік став вдалим для продажів тракторів Massey Ferguson.

Вінниччина має свою «школу трактористів» – Гущинецьке вище професійне училище, де молодь вчать працювати на сучасній техніці. Студенти навчаються там з усвідомленням, що їх майбутня професія – популярна на ринку праці.
Механізатори зі стажем також задоволені і рівнем престижності своєї роботи, і зарплатою. У середньому їх місячний заробіток перевищує 15 тис. грн, а в сезон може бути і в кілька разів більше. Сьогодні конкурентоздатні господарства, які можуть забезпечити добру заробітну платню, закуповують трактори з комп’ютерами і новітніми програмами. Враховуючи серйозну нестачу кваліфікованих кадрів, агрофірми готові самі навчати людей, аби лише зберегти фахівців.

Раніше Landlord писав про зацікавленість українських аграріїв у придбанні сучасної техніки, зокрема тракторів Valtra.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також