Європейська комісія оголосила про введення тарифних квот на український мед.
Про це повідомляє Euractiv.
Зазначається, що причиною такого кроку стало перевищення встановленого ліміту обсягів імпорту меду з України.
Нагадаємо, для підтримки українського агропродовольчого сектора в умовах російського вторгнення, ЄС у 2022 році запровадив заходи для скасування тарифних квот на експорт української сільськогосподарської продукції.
Торгові пільги, які у травні 2024 року були продовжені ще на один рік, встановили максимальні обсяги імпорту для семи “чутливих” продуктів: яєць, м’яса птиці, цукру, вівса, кукурудзи, круп та меду.
Мед досяг ліміту імпорту
Виконавча влада ЄС оголосила, що імпорт меду досяг встановленої межі, що призвело до “екстреного гальмування”.
Максимальний обсяг імпорту продукту з 1 січня до 31 грудня 2024 року становив 44 417,56 тонни, що відповідає середньому обсягу з другої половини 2021 року до 2023 року.
З завтрашнього дня (з 21 серпня, – ред.) український мед, що імпортується до блоку, потрапить під тарифні квоти Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВЗВТ) між Україною та ЄС від 2016 року.
Але, за даними Єврокомісії, мед із України вже перевищує обсяги, викладені у ПВЗВТ.
“Додатковий імпорт буде обкладатися митами в режимі найбільшого сприяння”, – йдеться в пресрелізі.
Виконавча влада ЄС повідомила, що з 1 січня 2025 року по червень 2025 року до меду застосовуватиметься нова тарифна квота у розмірі 18,507 тис. т.
Сьогодні м’ясо птиці та кукурудза є єдиними чутливими товарами, які не перевищили своїх відповідних лімітів. Однак, згідно з даними митного союзу ЄС, вони досягли майже 70% від максимальної кількості, встановленої регламентом.
Нагадаємо, Євросоюз з 2 липня повернув тарифні квоти на яйця та цукор з України через збільшення обсягів імпорту з 2024 року.
Українські пасічники щорічно експортують близько 50-55 тисяч тонн меду до країн Європейського Союзу, попри складні умови, викликані воєнним станом. Минулого року найбільшими імпортерами українського меду були Німеччина, Польща, Франція, Іспанія та Італія. Також продукція експортувалася до США, Туреччини, Великої Британії, Японії, Швейцарії, Канади, Катару та Йорданії.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!