Трейдинг

Євросоюз відновлює ввізні мита на українські яйця та цукор

Євросоюз має намір слідом за вівсом затвердити відновлення тарифів на імпорт українського цукру та яєць.

Про це повідомляє УНІАН.

Тарифи становитимуть 419 євро за тонну білого цукру і 339 євро за тонну цукру-сирцю. Яйця коштуватимуть додатково 30 центів за кілограм. Так, блок планує використати “екстрене гальмо”, покликане заспокоїти європейських фермерів.

Зазначається, минулого тижня були відновлені тарифи для українського вівса в розмірі 89 євро за тонну, які діятимуть до червня 2025 року. Аналогічне рішення щодо яєць і цукру має бути ухвалене 28 червня.

У статті йдеться, що імпорт вівса досягнув встановленої ЄС верхньої межі – з 1 січня було імпортовано понад 6440 тонн. Яйця та цукор також досягли затвердженого максимуму.

За словами журналістів, відновлення тарифів підкреслює, наскільки складними будуть переговори Києва про вступ до Світової організації торгівлі. Україна є сільськогосподарською державою, яка може виробляти продукти харчування дешевше, ніж країни-члени ЄС, і все одно стане головним одержувачем субсидій.

Торговий представник України Тарас Качка повідомив FT, що тарифи відповідають чинній угоді, але український уряд веде переговори з Брюсселем про їх підвищення.

“Всі уряди кажуть, що вони виступають за вступ України, але ми побачимо. Переговори щодо сільського господарства будуть дуже складними”, –  підкреслив він.

Ключові факти проблеми:

  • Євросоюз планує скоротити імпорт ключових продовольчих товарів із України.
  • Імпорт яєць з України досяг встановленого рівня, і Єврокомісія має намір запровадити мита протягом наступних двох тижнів, повідомив представник ЄС Euronews.
  • Торгові експерти зазначають, що імпорт цукру також під контролем виконавчої влади ЄС.
  • «Ми не можемо спекулювати на темпах майбутнього імпорту», – сказав інший представник Єврокомісії, додавши, що виконавча влада ЄС продовжує стежити за граничними рівнями.
  • Якщо граничний рівень буде досягнутий і для цукру, мита будуть повторно введені максимум протягом 14 днів. За даними двох джерел, постачання цукру вже перевищило межу для застосування захисного механізму.
  • Асоціація європейських споживачів цукру (CIUS) уважно стежить за цим питанням і стурбована можливим обмеженням обсягу імпорту ключового товару. «Ми побоюємося, що найближчими роками обсягів цукру буде недостатньо для задоволення попиту ринку ЄС», – заявив представник CIUS.

13 травня Рада Європейського Союзу схвалила продовження тимчасових заходів лібералізації торгівлі для України ще на рік, до 5 червня 2025 року. Це рішення також передбачає застосування механізму екстреного гальмування для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів, якщо імпорт у 2024 році перевищить середні обсяги імпорту, зафіксовані у другій половині 2021-го та протягом усього 2022-го та 2023 років.

Нова схема вільної торгівлі, яка діє з 6 червня, включає автоматичний захисний механізм для захисту конкретних внутрішніх секторів (яйця, птиця, цукор, овес, кукурудза, крупа і мед) від збільшення імпорту внаслідок скасування квот і тарифів.

Валерія Пепеля

Валерія Ясницька

Журналіст-аналітик, редактор. Пише інтерв'ю та статті про агробізнес. Має дві вищі освіти - економічну та технічну. У друкованих та онлайн-ЗМІ працює від 2006 року. Улюблена тематика - економічне та соціально-політичне життя України.

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку