Новини / Трейдинг     06 квітня 2024 20:33

В Україні можуть заборонити продаж сигарет у кіосках


Верховна Рада може заборонити продаж тютюнових виробів у кіосках. Це пов’язано з тим, що продавці не використовують реєстратори розрахункових операцій (РРО).

Про це повідомив голова фінансового комітету Верховної ради Данило Гетманцев у Telegram.

Гетманцев звернувся до власників ліцензованих кіосків з продажу тютюну. За його словами, є кілька варіантів розвитку подій, якщо продавці не почнуть “тотально застосовувати РРО” до всіх без винятку продажів, “припинивши красти у армії”.

За словами нардепа, першим сценарієм є раптові фактичні перевірки, без попередження від “друзів” із податкової. Такі перевірки вже відбуваються з “певними неприємними для власників кіосків нюансами”.

Читайте також: Використання електронних сигарет може спровокувати запалення легень: дослідження

Другий сценарій – доповнення переліку причин для анулювання ліцензій не видачею чека. Законопроєкт на розгляді у Раді і його буде ухвалено, запевнив Гетманцев.

Нардеп додав, що ще один варіант розвитку подій – “заборона на продаж тютюну в кіосках”.

“Цього ще немає, але точно буде, якщо не схаменетеся”, – підкреслив Гетманцев.

Нагадаємо, у 2023 році надходження до Держбюджету України від акцизів на тютюнові та нікотинові вироби склали рекордні 80,3 млрд грн, що на 21,3 млрд грн або 36% більше ніж у 2022 році (59 млрд грн) та на 26,5% більше ніж у 2021 (63,5 млрд грн), повідомляє Центр громадянського представництва “Життя”.

З 11 січня 2024 року набувають чинності нові норми щодо маркування пачок тютюнових виробів. Це важливий етап імплементації директиви Єврокомісії 40/2014, яка передбачає комплекс заходів для захисту населення від шкоди тютюнових виробів та електронних сигарет.

Верховна Рада ухвалила закон, яким передбачається запровадження з 1 січня 2026 року електронної марки акцизного податку. Законопроєкт №8287 у другому читанні підтримали 252 депутата.

Нова фабрика Philip Morris в Україні вироблятиме менше сигарет, ніж харківська. Потреби в такій кількості сигарет уже немає. Про це розповів керівник українського представництва компанії Максим Барабаш.

13 січня Верховна Рада прийняла за основу законопроєкти №8286 та №8287 щодо введення електронної акцизної марки на алкоголь та тютюнові вироби. Зокрема, законопроєкт №8286 передбачає запровадження електронної марки акцизного податку — QR-коду, який підтверджує сплату акцизного податку, легальність виробництва, ввезення, зберігання, транспортування та реалізації таких товарів. Таким чином, можна ідентифікувати продукцію і відстежити її переміщення від виробника/імпортера до кінцевого продавця у роздрібній мережі, включаючи перевізників таких товарів. Зробити це можна буде в “Дії”. Саме Мінцифри розроблятиме та впроваджуватиме систему.

З 1 січня 2022 року акцизна ставка на алкоголь в Україні підвищилася в середньому на 5%. Змінено не лише ставку акцизного збору, а й саму систему її розрахунку. Підвищення передбачено законом щодо внесення змін до Податкового кодексу України (№5600).

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також