
За день магазин через відсутність світла втрачає і змушений списувати чи повертати товарів на суму від 2 до 32 тис. грн. Як правило, це молочні та м’ясні категорії товарів. Середньоденна втрачена виручка магазину біля дому, який не може працювати, складає від 15 тис. до 150 тис. грн.
Про це йдеться у дослідженні NielsenIQ Ukraine та RAU, пише НВ.Бізнес.
Російські обстріли призвели до віялових відключень — у деякі дні листопада і грудня електрики в окремих київських районах не було по кілька діб.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
“Роздрібний бізнес став пунктом незламності, де можна, наприклад, зарядити телефон чи ноутбук. Але зупинка роботи призводить до збитків. Тож бізнес скуповує генератори. Найбільша українська мережа — АТБ — встановила їх уже для 235 магазинів мережі. Планує встановити ще 750. Вже близько 180 “Сільпо” працюють з генераторами, а це 60% від загальної кількості магазинів. Мережа планує довести цей показник до 95%”, — йдеться у матеріалі.
Нагадаємо, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький зауважив, що собівартість виробництва робота підприємств с/г на генераторах зросте не більше, ніж на 5%.
Світовий банк у 2023 році надасть $50 млн для забезпечення українських елеваторів генераторами або котлами, зазначив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський
Виробники заморожених овочів, фруктів та ягід зіткнулися з багатьма проблемами через постійні відключення електроенергії. Тому, щоб зберегти продукцію, яка орієнтована на експорт, виробники закуповують генератори, або ж вивозять її на зберігання до країн ЄС.
Під час вимкнення електроенергії важливо зберегти охолоджені або заморожені продукти безпечними для вживання. Центр громадського здоров’я України інформує, як це зробити.
Валерія Пепеля