Новини / Політика     08 лютого 2019 14:45

Трамп не зустрінеться з Сі: торгова війна не завершиться до 1 березня

Хоча термін дії 90-денного перемир’я у торговій війні США та Китаю спливає, Дональд Трамп заявив, що він не зустрінеться з китайським президентом Сі Цзіньпіном до 1 березня. На світових ринках посилюється побоювання, що угоди між країнами досягти не вдасться.

Про це повідомляє Bloomberg.

Раніше президент США говорив, про те, що він планує зустрітися з Сі в кінці лютого і що є «хороші шанси» укласти торговельну угоду. Вчора Трамп сказав, що зустріч не відбудеться до 1 березня, проте припустив, що може погодитися продовжити переговори після закінчення місяця, якщо буде досягнуто прогресу.

Чого чекати трейдерам?

Наразі в Пекіні з метою переговорів перебувають торговий представник США Robert  Lighthizer і міністр фінансів США Steven Mnuchin. За словами Robert Lighthizer, він не впевнений, що угода може бути досягнута.

ЧитайтеВалюта під аграрні розписки: ТОП-5 можливостей для аграріїв

Проте офіційні представники з адміністрації Трампа кажуть, що рішення президентів не зустрічатися не слід розцінювати як ознаку того, що переговори порушені. Скоріше, це пов’язано з обсягом робіт, які все ще потрібно зробити переговірникам. Два лідери можуть також домовлятися по телефону.

Чиновники Білого дому висловлюють все більш занепокоєння, що Трамп може погодитися на косметичну угоду, яка не стосуватиметься ключових питань торгівлі. Але президент США та інші високопосадовці заявили, що переговори йдуть добре і що обидві сторони продовжують долати розбіжності на кожному раунді.

Деякі експерти стверджують, що сама по собі затримка до 2 березня не є загрозою для шансів угоди.

Як повідомляв Landlord, 9 січня завершилися триденні переговори між Вашингтоном та Пекіном із врегулювання торгового конфлікту. Сторонам вдалося зблизити позиції у сферах енергетики та сільського господарства, проте з більш складних питань залишилися розбіжності.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також