Новини / Аналітика     03 березня 2020 12:58

Трактори-безпілотники та великі дрони: на що українські аграрії витратили $1 млрд

Україна залишається "ласим шматком" для всіх виробників агротехніки. Бо за переоснащення беруться не лише великі холдинги, а й середні господарства та фермери.

За підрахунками Державної фіскальної служби України, українські аграрії щорічно витрачають майже $1 млрд на придбання імпортної сільгосптехніки.

Агробізнес має на сьогодні виклик: опанувати інструменти та технології, здатні зберегти врожаї попри будь-які примхи погоди. Тож ринок агротехніки змінюється під впливом глобальних кліматичних змін.

Хоча Україні минулого року вдалося зібрати рекордний урожай – понад 73 млн т зерна, подальша прибутковість агровиробників багато в чому залежатиме від технічного переоснащення, вважає Василь Мороз, керівник аграрного напрямку компанії “Епіцентр К”.

“Нові рекорди вимагатимуть активного використання інноваційної високопродуктивної сучасної сільськогосподарської техніки в щорічній битві за урожаї”, – зауважує Василь Мороз.

Адже на 20-30% рівень врожайності залежить від способів обробітку ґрунту, методів посіву, підживлення рослин та збирання сільськогосподарських культур – аргументує свою думку експерт.

Український ринок активно переозброюється технічно. Дрони на полях вже стали звичним явищем для багатьох господарств.

Нині ж аграрії орієнтуються на інші винаходи науки й техніки.

“У центрі уваги українських виробників – не просто сучасні машини відомих брендів. А замкнуті технологічні цикли, що враховують особливості ландшафту і розумно використовують ґрунтові ресурси”, – відзначає Василь Мороз.

Читайте: Надихнула природа: компанія NewWind створила вітрову турбіну у вигляді дерева

Експерт зауважує: український агроринок на сьогодні привабливий для усіх виробників сільськогосподарської техніки, бо він споживає значно більше ніж європейський, який уже досить оснащений технікою.

Лідерами попиту на ринку залишаються такі світові бренди, як Case, Claas, John Deere і New Holland тощо, які чудово розуміють, що ключові їхні клієнти – в Україні.

Зараз технічним переоснащенням стурбовані не лише великі агрохолдинги. Нову техніку закуповують фермерські господарства середнього рівня. Більшість аграріїв надає перевагу європейській чи американській самохідній техніці. Навіть попри її значно більшу ціну, відзначає експерт. Тому що трактори виробництва США відзначаються потужністю й значним терміном експлуатації без капітального ремонту.

“Одна з умов нашої співпраці з іноземними виробниками – адаптація світового досвіду до вітчизняних умов. Так, наприклад, Horsch взяв на себе зобов’язання вдосконалити конструкцію 24-рядних сівалок під українські ґрунтово-кліматичні умови з урахуванням саме наших технічних потреб”, – пояснює Василь Мороз.

Безумовно, ми маємо їздити на міжнародні виставки та дивитися на мега-дрони й трактори-безпілотники, зауважує експерт.

Але розраховувати на позитивний результат плануємо, поєднуючи високі технології, новітню техніку та “польові” інновації з дотриманням строків робіт й оперативним реагуванням на погодні зміни та аномалії.  Лише в комплексі це спрацює і призведе до бажаної ефективності.

Landlord раніше повідомляв, що до рейтингу найкращих розробок робототехніки, який склали американські ЗМІ, потрапили робо-бджола, яка запилює рослини, та робот-качка, створений на допомогу фермерам.

За публікацією Економічної Правди.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також