Новини    22 лютого 2024 14:56

Торік в Україні відкрили рекордну кількість ФОПів


За період з лютого 2022 року до лютого 2023 року в Україні було створено 314 392 ФОПи, що є значною перевагою порівняно з роком 2021, коли було зафіксовано рекордні 268 382 нових бізнесів, що є найбільшим показником за всю історію незалежності, зазначається у дослідженні YouControl Market.

Кількість зареєстрованих юридичних осіб та компаній у другий воєнний рік зросла на 60%, досягнувши 27 300, порівняно з попереднім роком.

Сфера перукарських послуг відзначилася особливим зростанням, збільшившись у чотири рази (+19 400), що зробило її найбільш поширеною серед нових ФОПів. Наступними за популярністю є роздрібна торгівля (+18 100 нових ФОПів), торгівля в інтернеті (+17 900) та комп’ютерне програмування (+17 500).

У перший рік війни майже 12% всіх відкритих ФОПів належали до КВЕД “комп’ютерне програмування”. Проте, на другий рік дії воєнного стану цей показник майже вдвічі зменшився, склавши 5,6%.

Освіта стала новою популярною сферою, що увійшла до десятки нових ФОПів на другий рік війни.

Підприємства, що відкривалися протягом другого воєнного року, найчастіше обирали напрямок неспеціалізованої гуртової торгівлі, що складало 6,7% від усіх створених підприємств. Також зросла кількість нових компаній, які надають в оренду нерухоме майно (6,2%), займаються будівництвом житлових та нежитлових будівель (3,8%), або діють у сфері вантажного автомобільного транспорту (3,1%).

Збільшення кількості будівельних компаній пов’язане з відновленням зруйнованих об’єктів, завданих Росією.

Лідерство за кількістю нових бізнесів утримує Київ: 9800 компаній (36%) та 44 600 ФОПів (14%).

Єдиний податок-2024: скільки цьогоріч платитимуть ФОПи

В Україні з 1 січня 2024 року змінилися розміри податків для фізичних осіб-підприємців (ФОП), а також дозволені обсяги їх доходів.

У Державній податковій службі України розповіли, якими будуть податки для ФОПів у цьому році.

Новини за темою:  Спека до +29°C та небезпечні грози: яка погода чекає українців з 22 по 25 травня

Як змінився обсяг доходу для ФОП

У ДПС пояснили, що максимально дозволений дохід для підприємців розраховується на основі мінімальної заробітної плати. Тому в цьому році розмір доходу для підприємців не повинен перевищувати наступні суми на місяць:

  • 1 185 700 грн – для першої групи;
  • 5 921 400 грн – для другої групи;
  • 8 285 700 грн – для третьої групи.

Яким буде розмір єдиного податку

Сума податків для ФОПів першої групи становить не більше 10% від розміру мінімалки. Так, вони з 1 січня платитимуть 302,80 грн на місяць.

Для другої групи ФОП цей показник встановили на рівні до 20% від суми мінімалки. Отже, їм потрібно буде сплачувати до бюджету 1420 грн на місяць.

Для третьої групи ФОП сума єдиного податку залишиться без змін. В цьому випадку показник напряму залежить від заробітку підприємця: 5% доходу (якщо ФОП не зареєстрована платником ПДВ), або 3% доходу і додатково ПДВ.

У ДПС додали, що розмір податку для всіх груп підприємців встановлюється у розмірі 15% до:

  • суми перевищення обсягу доходу, визначеного у підпунктах 1, 2 і 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ;
  • доходу, отриманого від провадження діяльності, не зазначеної у реєстрі платників єдиного податку, віднесеного до першої або другої групи;
  • доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у главі 1 розділу XIV ПКУ;
  • доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування;
  • доходу, отриманого платниками першої або другої групи від провадження діяльності, яка не передбачена у підпунктах 1 або 2 п. 291.4 ст. 291 ПКУ відповідно.

Нагадаємо, Кабмін пропонує скасувати низку податкових пільг для бізнесу, які зокрема стосуються і агробізнесу. Це випливає з аналізу законопроєкту 8401 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану”.

Новини за темою:  Холодний фронт наближається: коли чекати потепління в Україні та де очікуються сильні дощі

Український бізнес оцінив податковий режим в Україні за період воєнного часу. Переважна кількість респондентів оцінила податкові умови ведення бізнесу як незадовільні.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...