Новини / Політика     22 січня 2020 11:15

Торговельна угода США-Мексика-Канада: чому Трамп святкує перемогу

На зміну Північноамериканській угоді про вільну торгівлю (НАФТА) прийшла торговельна угода США-Мексика-Канада. На форумі в Давосі Трамп назвав НАФТА "катастрофою", натомість нову угоду – "чудовою" для США.

На Всесвітньому економічному форумі у Давосі президент США Дональд Трамп багато говорив про перемоги США в економічні сфері, його повну промову записав The Telegraph.

Суттєвий момент промови Трампа – торговельна угода США-Мексика-Канада (USMCA), яка буде укладена на нових компромісних умовах за наполяганням США.

“Ми покінчили з катастрофою під назвою НАФТА, однією з найгірших торговельних угод, які коли-небудь укладалися, і замінили її чудовою новою торговельною угодою США-Мексика-Канада”, – висловився Трамп у Давосі.

Він наголосив, що за 25 років існування угоди НАФТА Америка втратила чверть робочих місць у виробничому секторі. Умови НАФТА позбавляли США робочих місць і податків, натомість країна купувала іноземну продукцією. Тепер за нової угоди так не відбуватиметься, переконаний Трамп.

“Саме для того, щоб впоратися з цією бідою, мене й обрали. Ймовірно, в першу чергу саме заради усунення всього цього я і балотувався в президенти. Я не міг зрозуміти, чому ми віддаємо свої робочі місця іншим країнам з такою швидкістю і чому ситуація продовжує погіршуватися. Це, мабуть, було основною причиною, що підштовхнула мене піти на вибори – хоча, звичайно, не єдиною”, – заявив президент США у своїй промові.

Читайте: Трамп втішений тим, що вдалося приструнити Китай: із промови у Давосі

За його словами, і виробничий і сільськогосподарський сектор, і профспілки підтримали нову угоду (USMCA). І конгрес США нещодавно підтримав її. На думку Дональда Трампа, нова угода допоможе США впоратися з таким завданнями, як захист інтелектуальної власності, розширення цифрової торгівлі, відновлення втрачених робочих місць, забезпечення зростання зарплат і стандартів життя.

Також Трамп відзначив нову «чудову торговельну угоду» з Японією, приблизно на 40 мільярдів доларів, перегляд угоди з Південною Кореєю та перемовини про «нову чудову угоду з Британією».

Як раніше повідомляв Landlord, Дональд Трамп заявив, що США вигідні добрі відносини з Китаєм та Росією.

Читайте також