Новини / Ринок землі     19 лютого 2021 11:01

Лише 35% землевласників готові продати свій пай після відкриття ринку

Переважна частина власників паїв заявила про небажання продавати землю після відкриття ринку землі і лише 3% готові продати пай без жодних коливань – опитування

Більше половини українців ні в якому разі не продадуть свій пай після відкриття ринку землі. Про це свідчать дані результати соціологічного опитування, проведеного у рамках дослідження Українського інституту майбутнього за участі «Нью Імідж Маркетинг Груп» у період з 27 січня до 5 лютого 2021 року.

Отже, 59% респондентів наголосили, що не розглядають продаж землі після відкриття ринку, як такий, навіть, якщо надійде пропозиція щодо її купівлі.

Ще 22% опитуваних висловили бажання «подумати про продаж, але не будуть поспішати», 10% тих, хто приймав участь у дослідженні продадуть землю за умови прийнятної ціни і лише 3% (!) респондентів вже готові до продажу і зроблять це без жодних коливань.

Таким чином, за результатами опитування 35% власників паїв або продадуть їх, або розглянуть пропозиції про продаж.

ЧитайтеАлекс Ліссітса: у аграрній стратегії не враховані три фундаментальні питання

Проте цікаво, що кожен четвертий опитаний  зазначив, що хотів би придбати за можливості землі сільськогосподарського призначення, тобто розширити ділянки у власності. Найчастіше про це заявляли респонденти віком 25-34 року з Центру та Півдня країни.

При цьому, 51% респондентів вважають, що після запуску вільного обігу земель сільськогосподарського призначення з 1 липня цього року, вартість оренди паїв в Україні буде значно зростати, а протилежну точку зору висловили 23% опитуваних.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що малі фермери можуть залишитись без держпідтримки.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також