Новини / Ринок землі     13 грудня 2019 08:28

ТОП-5 змін до Земельного кодексу України – Висоцький

Законопроєкт № 2280 про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель прийнято за основу.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

Тарас Висоцький визначив 5 основних змін до Земельного кодексу, передбачених законопроєктом:

  • зонування земель у межах територій ОТГ та розроблення комплексних планів просторового розвитку громад;
  • зникнення «видів використання земельних ділянок» та поява «функціонального призначення територій»;
  • цільове призначення в межах виду функціонального призначення території визначається власником земельної ділянки самостійно і не потребує розроблення проєкту землеустрою;
  • громадянин, який бажає безоплатно приватизувати земельну ділянку або отримати в користування земельні ділянки державної або комунальної власності, в електронному вигляді через Публічну кадастрову карту подає заявку до компетентного органу;
  • до 10 років можуть встановлюватися обмеження та обтяження на використання земельних ділянок, необхідні для розміщення об’єктів, та можуть примусово відчужуватися.

Читайте: Висоцький обіцяє аграріям “переважне право орендаря”

Як повідомляв Landlord, очікується, що земельна реформа принесе Україні лише за 3 місяці наступного близько 9 млрд грн росту ВВП, що складе близько 0,23% до дзеркального зростання.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також