Новини / Аналітика     25 грудня 2018 12:46

ТОП-10 ініціатив бізнесу, впроваджених у 2018 році

Експерти ЄБА відзначили 10 ініціатив, впроваджених в Україні у 2018 році, які стали ключовими для ведення підприємницької діяльності. Безпосередньо агробізнесу стосуються зміни щодо проведення фітосанітарної експертизи, реєстрації ЗЗР, маркування харчових продуктів, а також впровадження електронних аукціонів з продажу прав на оренду землі.

Про це повідомляє на своєму сайті Європейська Бізнес Асоціація.

Огляд, підготовлений Асоціацією, дає можливість нам озирнутися на 2018 рік і оцінити зміни в законодавстві України, які сприяють розвитку українського бізнесу і забезпечують чесні й прозорі умови для ведення підприємництва в країні.

  1. Валютне регулювання. Введено ЗУ «Про валюту», який скасував, зокрема, контроль за операціями до 150 тис. грн, граничні строки розрахунків за операціями зовнішньоекономічної діяльності у 180 днів, санкції за порушення валютного законодавства тощо.

Читайте: Forbes назвав найкращі країни для ведення бізнесу. Україна – на 77 місці

  1. Митниці та механізм роботи єдиного вікна. Прийнято закон, який покликаний оптимізувати взаємодію контролюючих органів на митниці. Урядом затверджено види держконтролю на митниці, визначено перелік товарів, які підлягають перевірці.
  2. Харчова промисловість. Прийнято ЗУ «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», яким змінено правила маркування продуктів. При цьому зміни щодо маркування набуватимуть чинності через 2 роки, що дає можливість бізнесу підготуватися.
  3. Відкрито електронний доступ до геологічної інформації для видобування вуглеводнів, та лібералізовано її обіг постановою КМУ від 7.11.2018 р. № 939. (До цього бази велися Держгеонадрами в паперовому вигляді.) це сприятиме створенню електронної бази для залучення інвесторів до розвідки вуглеводнів.
  4. Запроваджено електронні аукціони з продажу спеціальних дозволів на користування надрами через Prozorro.
  5. Створено сервіс для перевірки свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Це дає можливість запобігати шахрайству, зокрема, під час вантажних перевезень, запровадити більш якісні та відкриті умови для роботи логістичних компаній.
  6. Демонополізація на ринку фітосанітарних послуг. Прийнято ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур», яким підтримано залучення приватного сектора до проведення фітосанітарної експертизи в рослинництві. Це дає можливість: а) розширити мережу фітосанітарних лабораторій; б) зменшити час проходження відповідних процедур та уникнути дублювання операцій; в) поліпшити якість процедур і мінімізувати витрати аграріїв.
  7. Алкогольна сфера. Прийнято закон про внесення змін до Податкового кодексу України, яким скасовано ліцензії на право імпорту/експорту алкоголю та оптової ліцензії для виключно роздрібної діяльності. Це спростить ведення легального бізнесу при експорті та імпорті алкогольних напоїв та сприятиме нарощенню зовнішньоторговельного обороту держави.
  8. Податкова сфера. Скасовано обов’язок ведення книги ОРО (КОРО), проте залишилися непомірні штрафи, пов’язані з її веденням та неоприбуткуванням готівки. Бізнес чекає на скасування застарілого Указу Президента 1995 р.
  9. Сфера захисту рослин. Прийнято постанову КМУ № 312, я якій визначено Порядок проведення еколого-експертної оцінки пестицидів і якою розблоковано процедуру державної реєстрації ЗЗР. Тож цього року імпортери й виробники ЗЗР змогли завершити держреєстрацію, і Україна отримала ЗЗР нового покоління.

Landlord раніше повідомляв про ТОП-10 інвестиційних угод в агросекторі України.

Фото: Bloomberg

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також