Новини    07 червня 2018 15:19

Територія посівних площ в Україні, які потребують епізодичних поливів, оцінюється у 90%


В Україні в останні роки спостерігається інтенсивне підвищення температури. Так, на сьогодні територія посівних площ, які потребують епізодичних поливів, оцінюється у 90%. Про це йшлося під час 2-го блоку аграрного форуму, в рамках агропромислової виставки «Агро-2018», повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Згідно повідомленню, що за результатами глобального моделювання, за 30 років лише кліматичний чинник спричинив зниження урожайності пшениці в усьому світі на 5,5%, а кукурудзи – на 3,8%.

«Крім того, підвищення температури повітря в Україні покращило умови перезимівлі озимих культур, за останні 10 років практично не було значних втрат за рахунок сильних морозів, а також з’явилася змога розширити кількість сільськогосподарських культур для вирощування в Україні, зокрема, на Півночі», – йдеться у повідомленні.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова зазначила, що Мінагрополітики разом з ФАО підготувало проект стратегії з адаптації українського сільського господарства до зміни клімату, яка базується на переорієнтації сільськогосподарських систем та створенні кліматично оптимізованого сільського господарства.

«Основні заходи з адаптації сільського господарства до змін клімату будуть спрямовані на стимулювання інноваційної діяльності, розвиток біотехнологій та селекції, підвищення ефективності водокористування, ведення кліматично орієнтованого сільського господарства тощо. Окрім того, підвищення продуктивності нашого сільського господарства, його стійкості до зовнішніх чинників є запорукою збереження позиції України як гаранта глобальної продовольчої безпеки», – відзначила Олена Ковальова.

Заступник Міністра додала, що відповідний документ, який розроблено з урахуванням напрацьованого світового досвіду, зараз знаходиться на громадському обговоренні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...