Новини / Технології     15 серпня 2019 17:27

Виробництво енергії з твердих залишків оливок: інновації в албанській теплиці

Три врожаї на рік замість двох – албанський фермер розповів про переваги, які дає його бізнесу нова біоустановка, що виробляє енергію з твердих залишків оливок. З дешевшим і надійнішим паливом для обігріву теплиці рослини зараз ростуть удвічі швидше, ніж раніше, і врожайність збільшилася на 40%.

Про це повідомляє HortiDaily.

Албанський виробник тепличних овочів Kleant Nezha, що веде господарство у м. Люшня, південно-центральна Албанія, зрозумів на власному досвіді, яку користь приносить бізнесу впровадження біоенергетичних технологій.

Читайте: Землі загрожує повне зникнення бджіл до 2119 року: 5 вражаючих фактів

Після заміни двох застарілих дизельних котлів на сучасні, які працюють на біомасі, його рослини ростуть набагато швидше. Крім того, фермер відчув велику економію. У той час як старі котли працювали на дизелі – викопному паливі, нові котли на біомасі нагрівають теплиці, спалюючи висушені тверді залишки оливок, отримані після віджимання олії.

Kleant Nezha щасливий від переваг, які нове паливо приносить його бізнесу.

  • Оливка набагато дешевша, ніж дизельне паливо: її купують у сусідніх виробників оливкової олії за ціною 100 євро за тонну. Для обігріву теплиці Kleant Nezha потрібно 20 тонн на рік. Ціна також стабільніша, ніж ціна на дизель, і це дозволяє фермеру прогнозувати витрати заздалегідь.
  • З дешевшим і надійнішим паливом для обігріву теплиці рослини зараз ростуть удвічі швидше, ніж раніше, і врожайність збільшилася на 40%.
  • Як додатковий бонус, завдяки котлам на біомасі, Kleant Nezha тепер матиме три врожаї на рік замість двох.

Свій урожай фермер експортує до Німеччини вантажними автомобілями. Овочі надходять туди свіжими, і оскільки його продукція органічна, Kleant Nezha може продати її за вищу ціну. У довгострокових планах господаря – встановлення більшої кількості котлів на біомасі в семи інших теплицях.

Нові котли недешеві – загальною вартістю близько 75 тис. євро. Фермер зміг їх придбати лише завдяки гранту від Організації ООН з промислового розвитку (UNIDO) у партнерстві з Глобальним екологічним фондом.

Грантодавці очікують, що застосування біомаси в агросекторі не тільки зменшить викиди парникових газів унаслідок заміни викопного палива, а й підвищить конкурентоспроможність країни та створить нові робочі місця.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Японії відкрили теплицю площею 13 га з електростанцією на біомасі.

Читайте також