Новини / Технології     22 липня 2019 09:20

Відмова від пластику: в канадських магазинах почали продавати продукти без упаковки

Канада поступово відмовляється від пластику. У магазині NU Grocery в Оттаві почали продавати продукцію без будь-якої упаковки. Щоб скоротити використання одноразових пакетів, споживачам пропонують контейнери для сипучих продуктів і розігрітий бджолиний віск для сиру.

Про це повідомляє EastFruit.

NU Grocery обрав стратегію зниження відходів: магазин укладає угоди тільки з тими виробниками, які можуть постачати продукцію без упаковки з мінімальними втратами.

Читайте: СЕС приносять мені майже $2 млн на рік — Сергій Омельяненко

Зелень поставляється в магазин щотижня в багаторазовому контейнері з розташованої за кілометр компанії The Growcer, де продукція вирощується в гідропонних теплицях. Таким чином, NU Grocery надає покупцям шпинат, рукколу, базилік, салат, вирощені з мінімальним впливом на навколишнє середовище.

Директор NU Grocery розповідає, що магазин налагоджує співпрацю з малим місцевим бізнесом, і це допомагає впроваджувати програму зниження використання пластику та підтримувати дрібних виробників.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Канаді з 2021 року заборонять вироби з одноразового пластику. 

Фото: The Growcer

Технології        12 серпня 2019 11:02

Німеччина планує заборонити пластикові пакети

Уряд Німеччини готує законодавчу базу для заборони використання пластикових пакетів і одночасно здійснює конкретні заходи щодо зменшення використання пластику.

Про це повідомляє Економічна правда.

Міністр довкілля та ядерної безпеки Німеччини Свенья Шульце відзначила успішність добровільної угоди з підприємствами від 2016 року про зменшення використання пластикових пакетів і стверджує, що тепер є можливість «закріпити цей успіх забороною».

Читайте: Одне з найбільш забруднених пластиком місць у світі: фото Філіппін, що шокує

На сьогодні в Німеччині супермаркети, відповідно до умов добровільної угоди, беруть з покупців додаткові кошти за пластикові пакети. Наступним кроком стане підписання угоди про скорочення використання пластику для упаковки, зокрема для овочів і фруктів.

Landlord раніше повідомляв про те, що Канада поступово відмовляється від пластику. У магазині NU Grocery в Оттаві почали продавати продукцію без будь-якої упаковки.

Поділися

Клімат        23 липня 2019 16:48

Одне з найбільш забруднених пластиком місць у світі: фото Філіппін, що шокує

Філіппіни є домівкою для більшості видів морського життя, ніж будь-де на Землі, і водночас це третя найзабрудненіша пластиком територія у світі. У місці, де річка Пасиг впадає в Манільську затоку, більша частина сміття мегаполісу потрапляє у Філіппінське море, вбиваючи при цьому риб і птахів.

Про це повідомляє на своїй сторінці в Instagram ресурс National Geographic.

Пластична лінія порту Маніли далека від ідилічних сцен річок, які надихали поетів і художників у минулому. Тепер її всю заполонило пластикове сміття – одна із глобальних проблем людства.

ЧитайтеВідмова від пластику: в канадських магазинах почали продавати продукти без упаковки

Письменник і серфер Ніколо Себастьян, котрий досліджував, як кліматична криза впливає на філіппінські води і на тих, хто мешкає в них, пише:

«Ця частина Маніли є одним із найбільш густонаселених місць на Землі, і прибережні громади є одними з найбільш уразливих до підвищення рівня моря, штормових ударів та інших катастроф, пов’язаних із кліматом. Від міських річок до віддалених рибальських сіл та бурхливих коралових рифів життя на філіппінському архіпелазі глибоко взаємозалежне: виживання всіх нерозривно переплетене не тільки з морем, а і з погіршенням кліматичної кризи».

За 10 годин сторінку National Geographic переглянули майже 250 тис. користувачів. Як пишуть у коментарях, люди вражені тим, що ніхто із мешканців громади не намагається очистити берег – зібратися разом хоча б у вихідні й допомогти збереженню довкілля. І це при тому, що зовсім поруч берег засліплює своєю білизною величний храм…

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Photo by Hannah Reyes Morales @hannahreyesmorales | Plastics line Manila’s Baseco port area, a far cry from the idyllic riverside scenes that inspired poets and painters in the past. I’ve been working with writer and surfer Nicola Sebastian, who’s been exploring how the climate crisis affects Philippine waters and those who inhabit it. She writes: Here, where the Pasig River meets Manila Bay, much of the megapolis’ trash flows into the Philippine Sea. The Philippines is the third worst plastic polluter in the world; it is also home to more species of marine life than anywhere else on Earth. This part of Manila is one of the most densely populated places on Earth, and coastal communities like this are among the most vulnerable to sea-level rise, storm surges, and other climate-related disasters. From urban riversides to remote fishing villages to bustling coral reefs, life in the Philippine archipelago is deeply interdependent: the survival of all is inextricably intertwined not just with the sea, but also with the worsening climate crisis. Follow @hannahreyesmorales for more stories about the Philippines and beyond. #Philippines #CitiesMadeOfWater #Manila

Допис, поширений National Geographic (@natgeo)

Landlord раніше повідомляв про те, що гіганти виробництва напоїв Nestle SA, Danone SA і PepsiCo Inc. на початку 2022 року планують продавати воду в пластикових пляшках, які піддаються переробці, виготовлених із тирси.

Поділися

Технології        22 липня 2019 15:36

Pepsi, Danone і Nestle планують продавати воду в перероблюваних пластикових пляшках із тирси

Тирса може стати одним із рішень світової проблеми пластику. Гіганти виробництва напоїв Nestle SA, Danone SA і PepsiCo Inc. на початку 2022 року планують продавати воду в пластикових пляшках, які піддаються переробці, виготовлених із пиломатеріалів.

Про це повідомляє Bloomberg.

Запуск технології поблизу лісового кордону Онтаріо з Мічіганом свідчить, що таки є відповідь на проблему забруднення світу пластиком: використання тирси.

Виробник Origin Materials збирається платити пилорамам близько $20 за тонну залишків, що утворюються в процесі обробки деревини. Він використовуватиме їх для виготовлення пластикових пляшок, котрі піддаються переробці і які видаляють вуглекислий газ із повітря, оскільки вони зроблені з деревних відходів.

Завод Origin Materials

Проблема пластику

Це один із багатьох нетрадиційних способів, винайдених ученими, щоб зменшити залежність світу від пластмас, виготовлених з нафти, які викидають стільки забруднювальних речовин, як 189 вугільних заводів щороку. Інші так звані виду біопластику розробляються з цукру, кукурудзи, водоростей і навіть мертвих жуків.

Читайте: Відмова від пластику: в канадських магазинах почали продавати продукти без упаковки

Поетапне вилучення пластмас на основі нафти буде важкою битвою. Їх використання настільки вкорінилося у всьому світі, що близько половини нового попиту на нафту до 2040 р. буде надходити від нафтохімії, промисловості, яка спирається на пластмаси для більшої частини свого бізнесу, – повідомляє Bloomberg New Energy Finance.

Світовий ринок пластмас на суму $500 млрд відповідає за 5% викидів парникових газів. Деякі прогнози свідчать про те, що в наступні 30 років цей коефіцієнт збільшиться втричі.

Пластикові пляшки неминуче закінчують своє життя на звалищах, де вони можуть викидати забруднювальні речовини в повітря, або ще гірше, – потрапляти до океанів, де розкладатимуться сотні років, вбиваючи при цьому птахів, риб і китів.

При спалюванні біопластик може виявитися не набагато кращим, ніж пластмаси на нафтовій основі, оскільки вуглець, що міститься в ньому, вивільняється.

Альтернативні технології

Пластмаси, виготовлені на основі рослин, особливо сорти, вироблені з цукрової тростини, починають потроху впроваджуватися, оскільки компанії намагаються реагувати на споживачів, які все частіше обурюються з приводу екологічно руйнівних наслідків пластмас.

Так, лондонська компанія Bulldog продає чоловічі засоби по догляду за шкірою у пластикових упаковках із цукрової тростини. Минулого року датський виробник Lego A/S почав включати у своїх наборах ботанічні елементи (такі як листя, кущі та дерева), виготовлені повністю з пластмас на основі рослин.

«Немає сумніву, що обізнаність з пластмасовими відходами стала більш помітною протягом останніх двох років», – відзначив Саймон Лоуден, президент міжнародної групи PepsiCo, яка оголосила у 2016 р., що до 2030 р. намагатиметься скоротити абсолютні викиди парникових газів на 20%.

Консалтингове агентство, що базується в Лондоні, помітило значне збільшення запитів від компаній, які виготовляють харчові продукти та напої, про те, як керувати пластиковими відходами.

Пластик з деревних відходів

У рамках стратегії пошуку екологічної упаковки компанія Pepsi минулого року приєдналася до Nestle і Natone, яка входить до складу компанії Danone, щоб знайти способи зниження вуглецевого сліду пляшок для напоїв. Усі три планують придбати 100% пляшок, виготовлених з матеріалу рослинного походження Origin Materials, коли завод в Онтаріо запрацює наприкінці 2020 р. з початковою потужністю 300 млн пляшок на рік.

Landlord раніше повідомляв про те, що на G20 підписано угоду щодо скорочення пластикових відходів.

Фото на заставці: Чайки шукають їжу поблизу звалища пластикових пляшок на пляжі (фото Getty Images)

Поділися

Рослинництво        10 липня 2019 12:38

У Канаді вивели ранньостиглий сорт солодкої картоплі – Radiance

Солодку картоплю (батат) Канада імпортує зі США. Це культура, що має довгий термін дозрівання і вирощується в південних районах. Проте нещодавно канадські селекціонери створили ранньостиглий сорт, який тепер можуть вирощувати місцеві фермери.

Про це повідомляє AgroXXI.

Солодка картопля (батат) родом із Перу. Вважається, що вона набагато корисніша, ніж звичайна картопля, належить до продуктів з низьким глікемічним індексом і рекомендована для харчування хворих на цукровий діабет.

Читайте: Новітні технології: у Німеччині відкрили нову теплицю, яка працює на геотермальній енергії

Канада в немалих кількостях імпортує цей продукт зі США: зокрема у 2018 році було ввезено близько 72 000 метричних тонн солодкої картоплі. Це сорти, створені для півдня США, де, порівняно з умовами Канади, довший сезон вирощування.

З огляду на це вчені із Центру досліджень та інновацій Vineland  (Онтаріо) вивели власний сорт солодкої картоплі – Radiance. Агрономічні випробування, які підтвердили  врожайність сорту та більш ранні терміни його дозрівання (на 10–12 днів), тривали три роки і проводилися в господарствах на всій території Канади.

Тепер Канада може більше не покладатися на імпорт солодкої картоплі, а впроваджувати виробництво цієї культури на своїх полях. Центр популяризуватиме сорт серед канадських фермерів.

Ранньостиглий сорт привернув увагу овочівників і за межами Канади. Наразі його тестують у Європі та США.

Landlord раніше повідомляв про чипсові сорти картоплі – їх технологію вирощування, ціну та експортний потенціал.

Поділися

Трейдинг        26 червня 2019 15:30

Китай зупиняє весь імпорт м’ясної продукції з Канади

Відсьогодні Китай заблокував постачання всіх м’ясних продуктів з Канади, заявляючи, що на ці товари виявлено підроблені ветеринарні медичні сертифікати. КНР є третім за величиною ринком канадської свинини.

Про це повідомляє Reuters.

Повідомлення про зупинку імпорту канадського м’ясної продукції всіх видів опубліковано в доповіді в Le Journal de Montreal, з посиланням на посадову особу в офісі китайського генерального консула в Монреалі.

Читайте: Вироби з одноразового пластику заборонять у Канаді з 2021 року

Обґрунтування загального блокування поставок полягає в тому, що Китай виявив низку підроблених ветеринарних медичних сертифікатів на м’ясні продукти, що імпортуються з Канади.

Офіс китайського консула в Монреалі коментарів поки що не надав.

Landlord раніше повідомляв про те, що Китай готовий спростити вимоги для українського експорту ячменю.

Поділися
Показати ще