Новини / Відновлювана енергетика / Технології     21 липня 2019 10:43

СЕС приносять мені майже $2 млн на рік — Сергій Омельяненко

В ексклюзивному інтерв’ю Landlord власник фермерського господарства «Омельяненко» на Кіровоградщині Сергій Омельяненко розповів, як став першопрохідцем у будівництві сонячних електростанцій у селі, озвучив суми та труднощі в отриманні «зеленого» тарифу.

На фоні нинішніх солярних об’єктів на півмільйона мегават сонячна станція Сергія Омельяненка виглядає вельми скромно. Проте на початку десятих ферма з добування альтернативної енергетики навіть на 10 МВт викликала справжній фурор. Та й ринок тих часів був фактично монополізований братами Клюєвими, тож за реалізацію подібних ініціатив бралися одиниці.

За словами пана Омельяненка, історія побудови СЕС розпочалася зі знайомства з губернатором області, якого він попросив підтримати ідею будівництва: «Розповів йому, що хочу поставити панелі, для чого це потрібно, запросив на відкриття станції…»

І це спрацювало, бо коли Сергій Борисович завітав до обленерго, то отримав тверду відсіч. «Мене уважно вислухали, але дали зрозуміти, що мають чітку «вказівку» нікого у цю тему не пускати», — згадує він.

Читайте: Як стати другом Ілона Маска: фермер Сергій Омельяненко розкриває секрет

Ось тут і стала у пригоді розмова з губернатором — бажаний ліміт на потужність фермеру виділили, й у 2012-му з’явилася перша в Україні фермерська сонячна станція і перший подібний об’єкт енергетики у Кіровоградській області. Щоправда, довелося побігати і за отриманням «зеленого» тарифу — повноцінно СЕС почала працювати наступного, 2013 року.

«Гроші на будівництво я брав у кредит, але той рік видався досить вдалим для господарства — вже за три місяці кредит був повністю погашений за рахунок продажу сільгосппродукції. Як мені здалося, в банку були не дуже задоволені нашою спритністю — вони розраховували мати з мене відсотки по кредиту на довгі роки… Сама станція, тобто інвестиція, повністю окупилася всього за три роки — тариф, який ми отримали, дуже вигідний», — пригадує пан Омельяненко.

Згодом, вже у 2016 році, з іншого краю села була побудована друга станція, вдвічі більша за першу, і Сергій Омельяненко став власником сонячних потужностей у 4,5 МВт. Часи змінилися, і з отриманням дозволів і «зелених» тарифів вже проблем не було. Хоча йому й довелося за власні 6 млн гривень побудувати й передати на баланс обленерго лінію електропередачі.

Це відбулося вже після першої хвилі зниження «зелених» тарифів, як це і передбачено у законодавстві — термін окупності об’єкта становить уже п’ять років. Власник пояснює:

«Перша станція приносить мені $1 млн доходу на рік, а друга, хоча й потужніша, — приблизно $700 000. На всі солярки і бензини для техніки нам цілком вистачає».

Сумарні інвестиції власник господарства оцінює приблизно у $6–7 млн. «Цей рік був, до речі, ще цікавий для інвестування у сонячну енергетику, а вже з наступного передбачено зниження «зеленого» тарифу. На другій станції ми отримали тариф у 16 євроцентів за кіловат, у цьому році ще встановлюють тариф у 15 євроцентів, а вже наступного власники, які введуть потужності, отримають лише по 11 євроцентів. Я б, мабуть, вже за такий тариф будувати і не став би, буде різке падіння зацікавленості», — відзначив пан Омельяненко.

Крім сонячних електростанцій, Сергій Омельяненко розглядає і можливість вітрової енергетики, однак наразі цей напрям через низькі «зелені» тарифи інвестиційно малопривабливий.

«Може, нова влада щось змінить у цьому питанні, тоді будемо рахувати. Та є ще багато «проти». І складний монтаж вітроустановок, і шум, який супроводжує їх роботу. У нас тут скрізь населені пункти, навряд чи хтось буде задоволений, якщо почне свистіти у вікно. Взагалі, це питання треба вивчати, тема сама по собі цікава», — ділиться пан Омельяненко.

Нагадаємо, раніше Landlord опублікував унікальний кейс прогресивного фермера з Кіровоградщини Сергія Омельяненка, який став не тільки піонером у створенні зеленої енергетики в селі, а й увійшов до найкращих друзів Ілона Маска!

Земля        18 липня 2019 13:05

Ринок землі дає нові можливості — Сергій Омельяненко

Головне, що отримають українці з відкриттям ринку землі, — це право розпоряджатися своєю власністю, і це правильно, вважає успішний фермер Сергій Омельяненко.

Про свою позицію щодо ринку землі власник інноваційного фермерського господарства «Омельяненко» розповів виданню Landlord. Він бачить нові можливості з відкриттям вільного продажу сільгоспземель.

«Ринок землі — право всіх людей розпоряджатися своєю власністю. Бо інакше виходить, що земля і моя, і ваша, і нічия, бо ніхто не може з нею нічого зробити. Це неправильно», — поділився думками фермер.

Ринок землі дасть можливість вирішувати: чи самому господарювати на ній, чи продати, чи здати в оренду, підкреслює він.

Читайте: Де взяти гроші на інновації в агросекторі – досвід Сергія Омельяненка

На його переконання, власна земля дасть аграріям впевненість у завтрашньому дні та буде стимулом для залучення інвестицій. Сам Сергій Омельяненко хоче провести зрошення на свої поля й отримувати гарантовано стабільний врожай на власній землі.

Сергій Омельяненко успішно веде аграрний бізнес з 1992 року і вивів своє господарство в лідери. Про його досвід детально — у спецпроєкті видання Landlord «Сергій Омельяненко. Бізнесмен, що створює тренди».

 

Поділися

Фінанси        17 липня 2019 12:07

Де взяти гроші на інновації в агросекторі – досвід Сергія Омельяненка

Секрет фермерського господарства «Омельяненко» з Кіровоградщини доволі простий: вирощувати лише те, що користується попитом. Тоді знайдуться гроші на інновації.

Успішний бізнесмен з Кіровоградщини Сергій Омельяненко поділився з виданням Landlord унікальним досвідом свого фермерського господарства.

Його сільгосппідприємство на ринку з 1992 року, і воно не просто вистояло, а стало передовим у впровадженні інновацій.

Сергій Омельяненко завжди вкладав гроші в техніку: перший трактор купив за кредитні гроші, а згодом став власником одного з перших в Україні кукурудзяних комбайнів John Deere та почав сіяти кукурудзу за американським стандартом. Надихав досвід, отриманий у США.

Потім фермер придбав у Німеччині елеватор, який став першим в області.

Читайте: Як стати другом Ілона Маска: фермер Сергій Омельяненко розкриває секрет

Сьогодні для аграріїв не проблема заробити гроші на технічне переозброєння, вважає Сергій Омельяненко.

«Головне вирощувати те, що користується попитом, продукцію з високою рентабельністю. На соняшнику рентабельність просто величезна. Так само і з іншими культурами – кукурудзою, пшеницею, ячменем», – ділиться досвідом фермер.

У господарства Сергія Омельяненка завжди є кошти, які вкладаються в розвиток – за рік через рахунки проходить 100–150 млн гривень. На сьогодні фермер розпоряджається понад 5000 га землі, хоча починав з 46 га.

Він і надалі планує вкладати гроші в техніку та інновації, і навіть побудував екобудинок. Більш детально про досвід господарства «Омельяненко» – у спецпроєкті видання Landlord «Сергій Омельяненко. Бізнесмен, що створює тренди».

Поділися

Думки        16 липня 2019 12:05

Як стати другом Ілона Маска: фермер Сергій Омельяненко розкриває секрет

В ексклюзивному інтерв’ю Landlord власник фермерського господарства «Омельяненко» на Кіровоградщині Сергій Омельяненко розповів, як увійшов до 1000 друзів Ілона Маска.

Дружба з Ілоном Маском

Стати другом американського генія Ілона Маска — справа не з легких. А тим паче українському фермеру. Утім, пану Омельяненку це вдалося. Хоч і заочно, однак заслужено. Історія розпочалася у 2016 році, коли Сергій разом із дружиною Мариною зайшли до салону Tesla у Міннеаполісі у США і провели тест-драйв S-класу, хоча метою було придбати позашляховик.

Та Tesla X ще у продажу не було, тому його і замовили, не бачачи, що це за автомобіль.

«А до Європи він прибув тільки у наступному, 2017 році, і вже там, під час сервісу у Відні, ми дізналися, що ВІН-код електроавтомобіля входить у коди авто, якими керують 1000 друзів Ілона Маска. Тому до друзів ми потрапили, можна сказати, авансом — мабуть тому, що були першими покупцями, які його замовили. Але, кажу відверто, нам було дуже приємно, що Ілон назвав нас своїми друзями — адже я щирий прихильник екологічного електротранспорту. А Tesla — як іграшка, не треба бензину, мастила. І до того ж найбезпечніша у світі — акумулятори розташовані низько, машина стійка, я не уявляю, наприклад, як вона може взагалі перевернутися. А якщо вже таке й трапиться — просто немає чому горіти, немає займистих речовин. В усьому іншому наш «Ікс» — це класичний позашляховик на два ведучих мости по 180 кінських сил. За лічені секунди розганяється до сотні», — із захватом розповідає пан Омельяненко.

І нічого, що вантажівка Tesla коштуватиме навіть вдвічі дорожче за звичайні тягачі. У Semi (так буде називатися модель) запас ходу обіцяють зробити у 1000 км, а з елеватора фермерського господарства до Миколаївського порту — не більше 300 км. Тобто навіть відсутність зарядних станцій на трасах директора не бентежить: Semi зможе зробити повне коло з баз фермерського господарства до порту і назад на одному заряді.

Читайте: Сергій Омельяненко – бізнесмен, що створює тренди

«Як тільки він з’явиться в Україні, ми купимо — гроші вже відкладені, один або два, подивимося, яка ситуація буде», — каже Сергій Омельяненко.

Екологічний дім

Свою любов до інноваційних технологій Сергій Омельяненко пропускає через усі сфери життя. Особливу увагу викликає дім власника господарства. Це повністю енергонезалежна екологічна будівля площею 600 кв. м із закритим басейном.

Абсолютна енергонезалежність від зовнішнього світу була досягнута шляхом монтажу поруч із будинком сонячної електростанції та сонячних колекторів для нагріву води. Завдяки розташованому поблизу озеру був встановлений тепловий насос, труби якого проходять по дну водоймища. Відтак поєднання сонячних технологій з насосом і вирішило питання опалення будинку у холодну пору року. А останнім штрихом до опису є освітлення і зарядна станція для авто на сонячних панелях і 350 кущів троянд у квітнику, які перебувають під постійним «контролем» Марини Омельяненко…

«Ми хотіли екологічну будівлю, і вона тепер в нас є. Це інвестиція у майбутнє», — резюмував Сергій Омельяненко.

Нагадаємо, раніше Landlord опублікував унікальний кейс прогресивного фермера з Кіровоградщини Сергія Омельяненка, який став не тільки піонером у створенні зеленої енергетики у селі, але й увійшов до найкращих друзів Ілона Маска!

Поділися

Історії успіху        15 липня 2019 10:02

Сергій Омельяненко – бізнесмен, що створює тренди

Сергій Омельяненко - власник фермерського господарства «Омельяненко» на Кіровоградщині із земельним банком у 5000 га. Омельяненка сміливо називають фермером-новатором, який не боїться вкладати гроші в інноваційні проекти, серед яких сонячні електростанції, автомобілі Tesla та провідні технології в культивації рослин.


 

Поділися