Новини / Технології / Фінанси     12 липня 2024 18:18

Українці можуть отримати кредити на встановлення сонячних панелей у будинках


В Україні для мешканців багатоквартирних будинків з ОСББ з’являться нові можливості для отримання кредитів на енергетичне обладнання. Відтепер кілька банків видаватимуть такі кредити на єдиних умовах: перший рік з річною ставкою 13,5%, а з другого року – не вище 16,5%.

Це стало можливим завдяки підписанню доповнення до Меморандуму про розвиток кредитування для відновлення енергоінфраструктури, пише OBOZ.ua.

Згідно з умовами меморандуму, кожен банк, що підписав документ, розробить свою кредитну програму для закупівлі енергообладнання. Віцепрезидент Асоціації українських банків та голова правління Глобус Банку Сергій Мамедов зазначив, що процентна ставка на перший рік кредитування не перевищуватиме 13,5%, а з другого року вона може варіюватися, але не більше ніж 16,5% річних.

Читайте також: Енергоефективні методи опалення будинку

Ця програма орієнтована на об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), які беруть участь у програмах “Енергодім” та “ГрінДІМ” від Фонду енергоефективності. ОСББ зможуть оформити кредити до 5 років на суму до 3 млн грн для реалізації енергоефективних проектів, придбання та встановлення сонячних панелей і теплових насосів.

Програма вже передбачає можливість придбання обладнання для генерації та зберігання електроенергії з альтернативних джерел (сонячної та вітрової) для ОСББ та ЖБК під 7% річних. Домогосподарства можуть отримати беззаставні кредити під 0% на суму до 480 тис. грн терміном до 10 років.

Також розширено програму пільгових кредитів “5-7-9” для бізнесу, що прагне досягти енергонезалежності. Малі та середні підприємства зможуть придбати в кредит газотурбінні, газопоршневі та біогазові генераційні установки на суму до 150 млн грн терміном до 10 років.

Меморандум підписали близько 20 банків, серед яких Глобус Банк, ПриватБанк, Сенс Банк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Укргазбанк, ПУМБ, Райффайзен Банк, “Креді Агріколь” та інші.

Новини за темою:  Аграрії отримають понад 220 млн грн компенсацій за українську техніку — друга виплата у 2025 році

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також