Новини / Технології     08 липня 2019 14:34

Особливості випробовування препаратів Пончо Вотіво та Кінто Плюс

Днями на форумі за темою «Якісне протруювання – запорука гарного врожаю» експерти компанії BASF звітували про результати використання препаратів компанії, що вийшли на ринок на початку 2019 року — інсектицидних протруйників Пончо та Пончо Вотіво, а також фунгіцидного протруйника для зернових Кінто® Плюс.

На цьому форумі аграрії мали змогу дізнатися про інноваційні розробки у сфері протруювання насіння. Учасники події під час дискусії разом із експертами BASF обговорили нові можливості у підготовці насіння до посівної та захисту протягом періоду вегетації. Спікери також поділилися знаннями та експертизою у питаннях захисту зернових колосових культур, а ще розібралися у вирішенні проблем нематод кукурудзи та шкідників на посівах соняшнику та кукурудзи.

Щодо нового для компанії BASF інсектицидного протруйника Пончо було зазначено, що він має високу ефективність проти таких ґрунтових та наземних шкідників сходів, як західний кореневий жук, підгризаючі совки, дротяник, довгоносик, муха паросткова, муха шведська та попелиця. Цей препарат, як і Пончо Вотіво, не дає фітотоксичності та має тривалий період захисної дії протягом усього періоду вегетації рослини. Особливості Пончо і в тому, що він має низьку норму застосування, а оброблене насіння відрізняється підвищеною схожістю та енергією проростання.

Читайте: Прогрес без інвесторів. Завдяки чому господарство на Чернігівщині розвивається не залучаючи зовнішні кошти

Другий презентований продукт – Пончо Вотіво – це комбінований інсектицидний протруйник, що забезпечує відмінний контроль над ранньосезонними ґрунтовими та наземними шкідниками кукурудзи. Окрім того, він надає довготривалий захист від шкідливого впливу нематод, а також сприяє захисту рослин від несприятливих факторів зовнішнього середовища.

Кінто® Плюс – це високоселективний фунгіцидний протруйник із виразним фізіологічним ефектом для надійного захисту сходів зернових колосових проти широкого спектру грибних хвороб. До плюсів цього препарату можна віднести контроль основних хвороб на початкових етапах., Також він демонструє фізіологічний ефект AgCelence®, що забезпечує ріст та розвиток кореневої системи рослини, а також дає змогу повністю реалізувати потенціал культури. Відмінність Кінто® Плюс від інших протруйників полягає в тому, що він на 60% має більшу плинність, а також у 6 разів знижує запилення робочої зони у порівнянні з контрольними зразками.

«Щорічні втрати зерна від хвороб досягають 10-20% і більше потенційного врожаю. З інтенсифікацією виробництва і збільшенням урожайності зерна шкодочинність хвороб посилюється і втрати можуть становити понад 50%. – зазначив Андрій Горбонос, менеджер з маркетингу напрямку насіння BASF Agricultural Solutions. – Запобігти проблемі зазвичай легше, ніж її усунути. Саме тому протруювання насіння є одним з найважливіших етапів у комплексі передпосівного обробітку насіння. Використання протруйників надійно захищає насіння і молоді рослини сільськогосподарських культур від хвороб та шкідників і підвищує продуктивність вирощуваної культури».

Нагадаємо, раніше на черговому засіданні «Клубу новаторів агробізнесу», заснованого компанією BASF, учасникам заходу надали вичерпну практичну інформацію з поля щодо дієвості препаратів BASF, а також презентували новітнє цифрове рішення для сільського господарства xarvio™ FIELD MANAGER.

Технології        06 серпня 2019 15:25

Платформа для аграріїв xarvioTM BASF визнана найкращою інновацією на виставці у Канаді

xarvio™ Digital Farming Solutions виграв нагороду в категорії рослинництва та ґрунтознавства на виставці Ag in Motion Farm Expo, яка відбулася в липні 2019 року в Саскатуні, Канада. Інновація допомагає миттєво розпізнавати хвороби у полях за фотографією.

Про це повідомляє прес-служба BASF.

«У наших цифрових рішеннях ми використовуємо інноваційну технологію, яка допомагає  аграріям удосконалити та автоматизувати процес вирощування рослин. Адже він повинен бути ефективним, вигідним та стабільним. Ця нагорода – велика честь для нас, і ми вдячні за те, що xarvio™ SCOUTING відзначено за внесок у розвиток сільського господарства», – сказав Уоррен Біллз, комерційний керівник xarvio™ у підрозділі Agricultural Solutions BASF Канади.

Ag in Motion – це триденна експозиція на відкритому повітрі, що проходить у Саскатуні, Канада, де представлені новітні технології та інновації у сільському господарстві.

xarvio™ SCOUTING використовує миттєве розпізнавання хвороб у полях за фотографією. Алгоритми машинного навчання дозволяють програмі самовдосконалюватися з часом, а тому програма постійно підвищує точність своїх результатів.

xarvio™ SCOUTING вже доступний у близько 150 країнах світу, серед яких і Україна. 2019 року українські аграрії випробували додаток, який дозволяє визначати хвороби, шкідників чи бур’яни, фізіологічний стан культур за допомогою камери смартфона.

Читайте: BASF збирається відкрити виробництво ЗЗР в Україні

xarvio™ SCOUTING є одним із двох цифрових сільськогосподарських рішень. Проект також включає xarvio™ FIELD MANAGER. Його аудиторія в 2019 році склала вже понад 1000 українських підприємств. Додаток поєднує візуалізацію польових зон із можливістю спостереження за полями та картами для диференційного обприскування, що забезпечує виробників та агрономів інструментами для сталого економічного вдосконалення виробництва сільськогосподарських культур, наприклад, шляхом автоматичного визначення оптимального часу та норми внесення засобів захисту рослин.

Додаток xarvio™ SCOUTING доступний безкоштовно в App Store та Google Play. Для отримання додаткової інформації про xarvio™ Digital Farming Solutions, FIELD MANAGER та SCOUTING відвідайте офіційний сайт компанії.

Нагадаємо, раніше на зустрічі Клубу новаторів агробізнесу в Центральному та Східному регіонах України гостям заходу був представлений xarvioTM BASF. Особливістю даного рішення є здатність прорахувати ризик розвитку хвороб чи шкідників на певних культурах на кожному полі, надавати індивідуальні карти обробок із оптимальним розрахунком часу внесення засобів захисту рослин

Поділися

Фінанси        02 серпня 2019 12:54

BASF щороку інвестує в дослідження технологій 180 млн гривень

Прямий внесок BASF в українську економіку у 2018 році становив 915 млн грн. Якщо говорити про загальний економічний ефект, то це понад 2 млрд грн, або близько 0,06% ВВП України. Інновації компанії спрощують аграрний бізнес та знижують пестицидне навантаження без шкоди для врожаю.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Департамент Agricultural Solutions BASF Україна оприлюднив свій звіт про економічну діяльність за 2018 рік під час прес-конференції 31 липня 2019 року. Згідно з ним, прямий внесок департаменту Agricultural Solutions BASF в економіку України склав 915 млн грн (близько 0,03% ВВП країни). Якщо говорити про загальний економічний ефект, то це понад 2 млрд грн і еквівалентно приблизно 0,06% ВВП України.

Читайте: У Єгипті будують найбільший у світі цукровий завод з інвестиціями $1 млрд

Щорічно компанія інвестує близько 180 млн грн у проведення практичних випробувань, залучає до співпраці наукові установи і провідні аграрні господарства України, проводить дослідження локальної дії препаратів у різних погодно-кліматичних умовах нашої країни.

Крім регулярних інвестицій у дослідження технологій перед їх запуском на ринок, компанія BASF щорічно вкладає близько 3 млн грн в утилізацію тари.

«Ми вперше проаналізували внесок компанії не тільки в сільське господарство, а й в економіку України. Наші інноваційні рішення не тільки спрощують аграрний бізнес, а й знижують пестицидне навантаження без шкоди для врожаю», – прокоментував Андрій Касьян, керівник департаменту Agricultural Solutions BASF в Україні, Молдові та країнах Кавказу.

Уже наступного року компанія представить ринку 2 нових рішення: інноваційний фунгіцид Пріаксор і вдосконалений гербіцид Стеллар Плюс, який стане поліпшеною версією знайомого всім українським аграріям Стеллар.

Пріаксор стане надефективним рішенням проти грибкових хвороб ячменю і пшениці.

Стеллар Плюс – це нове слово в контролі бур’янів у посівах кукурудзи. Маючи в складі допоміжний прилипач Метолат, він стане надефективним самостійним рішенням для захисту посівів.

За результатами другого кварталу 2019 року департамент Agricultural Solutions BASF показав зростання прибутку по всьому світу, в тому числі в Східній Європі. У порівнянні з аналогічним періодом 2018 року, продажі департаменту Agricultural Solutions BASF у світі виросли на 38%.

«Насамперед на зростання продажів підрозділу вплинула купівля активів і частини бізнесу Bayer у серпні 2018 року. І ми продовжуємо опанувати нові сегменти аграрного ринку», – прокоментував Лівіо Тедескі, Перший віце-президент департаменту Agricultural Solutions BASF в країнах Європи, Середнього Сходу, Африки та СНД.

У компанії відзначають важливість для України партнерства BASF із французькою насіннєвою компанією Euralis Semences, оскільки підписаний у червні цього року дистриб’юторський договір дозволить BASF вийти на ринок насіння соняшнику, а ця культура – одна із ключових в українському агросекторі.

«Як міжнародний хімічний концерн, компанія BASF бачить в Україні не тільки аграрний потенціал. Ми бачимо його також у харчовій і хімічній промисловості, у видобутку корисних копалин, нафти і газу. Працюючи в цих галузях ми не тільки збільшимо прибуток компанії, а й створимо більше можливостей для українців і додаткову цінність для української економіки», – підкреслив Тіберіу Діма, генеральний директор BASF України та керівник групи країн Східної Європи.

Landlord раніше повідомляв про те, що BASF збирається відкрити виробництво ЗЗР в Україні.

Поділися

Технології        01 серпня 2019 09:01

BASF збирається відкрити виробництво ЗЗР в Україні

BASF планує спільно з українським партнером відкрити в Україні підприємство, яке  вироблятиме засоби захисту рослин під торговою маркою концерну.

Про це повідомляє НВ Бізнес.

Наразі триває пошук  української компанії – партнера, який відповідатиме всім вимогам BASF.

Читайте: МХП закриває Снятинську птахофабрику

За словами керівника департаменту Agricultural Solutions BASF в Україні, Молдові та країнах Кавказу Андрія Касьяна, майбутнє підприємство являтиме собою «формуляцію виробництва», оскільки продукція виготовлятиметься з компонентів, які завозитимуть із-за кордону.

Landlord раніше повідомляв про те, як українські фермери впливають на продукцію BASF.

Поділися

Аналітика        14 липня 2019 16:42

Сергій Кучеров: Незабаром аграрії вноситимуть ЗЗР двічі на рік

Керівник групи Агроцентри BASF Сергій Кучеров в інтерв’ю Landlord підбив підсумки форуму «Якісне протруювання – запорука гарного врожаю» та розповів про останні тенденції в розробці новітніх препаратів ЗЗР.

Які нині стереотипи побутують серед фермерів щодо новітніх препаратів ЗЗР?

Я би не стільки став говорити про стереотипи, скільки звернув би увагу на підходи. Коли аграрії кажуть, що ми вибираємо препарат, ефективний проти кореневої гнилі, тоді я часто задаю питання: «Хлопці, а як правильно обліковуються кореневі гнилі в полі? Як ви визначаєте, наскільки він ефективний?» Тому оці моменти залишаються за кадром. Адже я приводив приклад, де, згідно методики  обліку  ураження кореневими гнилями, треба оцінити 20 рослин в суміжних рядках у 10 місцях поля на площі до 50 га. Оце і є оцінка ефективності. Хто таке робить? Будемо відвертими – одиниці. Тому ось цей момент і є найбільш складним.

Як зазначив представник «Євраліс Семенс Україна», незабаром протруєння насіння бетонозмішувачем стане історією. Наскільки це реально?

З точки зору пропасних культур, скажу, що ще років 5 і все. Аграрії, які використовують вітчизняне насіння, вони його отримують вже підготовленим, протруєним. Це не говорячи вже про європейських виробників, де стандарти надзвичайно високі. Пшеницю ніколи взагалі таким чином не перетруювали. Бетонозмішувачем, зазвичай, протруювали інсектицидами кукурудзу, соняшник… Тож, гадаю, ця технологія дійсно себе вичерпала.

Читайте: Весняні заморозки та літні посухи: як казахстанські фермери справляються із негодою

На сьогодні існує чимало ЗЗР, які здатні захистити рослину практично від будь-яких шкідників. Утім, існують і такі паразити, від яких фермерів досі кидає в холодний піт. Могли б назвати найбільш небезпечні хвороби, боротьба з якими досі залишається актуальною?

Позбутися  шкідочинних організмів взагалі не можливо, адже вони займають свою біологічну нішу і є частиною природніх процесів. Тут інше питання – наскільки добре ми зможемо їх контролювати. Зокрема, і за допомогою ЗЗР. Так, на пшениці я б виділив снігову плісняву та сажку летючу. Узагалі наразі працюємо над рекомендаціями, щоб  застосовувати ЗЗР  і від осіннього розвитку хвороб, і від  весняного .

Нагадаємо, днями у Києві відбувся форум на тему «Якісне протруювання – запорука гарного врожаю», на якому експерти компанії BASF звітували про результати використання препаратів компанії, що вийшли на ринок на початку 2019 року — інсектицидних протруйників Пончо та Пончо Вотіво, а також фунгіцидного протруйника для зернових Кінто® Плюс.

Поділися

Технології        04 липня 2019 10:02

Технології, яким підкорюється навіть цілина: як кримчанин збудував ефективний бізнес на Чернігівщині

Юрій Вилегжанін двічі втратив агробізнес — у Криму й Донецьку, але при цьому зберіг оптимізм і створив із нуля успішне господарство на цілинних землях Чернігівщини. Його принципом є ведення фермерської діяльності так, щоб отримання прибутку не йшло врозріз з якістю землекористування.

Landlord реалізує медіапроєкт «Німецькі технології на полях українських фермерів», завдяки якому ви зможете дізнатися про ефективний досвід ведення бізнесу.

У рамках цього проєкту пропонуємо унікальний кейс щодо застосування агротехнологій, яким поділився голова фермерського господарства «Північ Агро» Юрій Вилегжанін.

Сьогодні земельний банк компанії «Північ Агро» становить 6000 га, на яких вирощують кукурудзу, пшеницю, соняшник, ячмінь, сою, горох, картоплю. Це складні цілинні заплавні землі в Ніжинському і Куликівському районах Чернігівської області, які до Юрія Вилегжаніна ніхто не обробляв.

Щоб підняти ці землі, Юрій Вилегжанін виробив власну стратегію, яка передбачає ретельно продуману сівозміну та ефективні технології.

«Я не прихильник засівати всю площу однією культурою з міркувань отримання максимального прибутку, нехтуючи якістю, тому тримаю у сівозміні по шість-сім культур», — говорить голова «Північ Агро».

Головними культурами у «Північ Агро» є пшениця та ячмінь. Цього року в господарстві вирішили не сіяти сою, а віддати перевагу гороху: зручно, що його можна прибирати вже в липні та починати готуватися для посіву озимої пшениці.

Важливою культурою для підготовки ґрунту фермер вважає картоплю: «Близько 1000 га в мене припадає на осушені болота, і перші роки висіваю картоплю для збагачення ділянки калієм».

Маючи такі складні ґрунти, пан Юрій дуже відповідально підходить до питання підбору агрохімічних препаратів, від цього залежить доля всього врожаю. Вибір він зробив на користь BASF — це, за його словами, передові технології, багато з яких не мають аналогів. Тому господарство вже користується майже всією лінійкою препаратів.

«У деяких випадках можна користуватися діючою речовиною, яка є у генеричних препаратах, але треба мати на увазі, що більшість лінійки BASF взагалі не має аналогів. Взяти, наприклад, морфорегулятор Архітект™ — скільки було випробувань. Нам не потрібна вегетативна маса — це витрата добрив, засобів захисту рослин. Якщо соняшник виростає до двох метрів, це зайві витрати, потім потрібно ці «палки» з поля прибирати. Нам потрібен великий кошик, і препарат дає таку можливість, цього року будемо його пробувати. Ми подивилися приклади в інших господарствах, вони нас цілком задовольнили», — каже Юрій Вилегжанін.

Стратегічним партнером у постачанні насіння й агрохімічних препаратів Юрій Вилегжанін вважає «Ерідон».

Із новинок для «Північ Агро» цього року буде й препарат Адексар® СЕ Плюс для посівів ячменю. І, як каже господар, по ячменю вирішили перейти на протруйник Систіва®.

«Ми вже нікуди без систем Clearfield®, препаратів Євро-Лайтнінг® або Піктор®. Останній будемо використовувати по ріпаку. Адже є діючі речовини, які реально йдуть у ногу з часом», — додає пан Юрій.

Щодо ще однієї новинки від BASF — регулятора Медакс® Топ — пан Вилегжанін досі вагається. За його словами, хоче більше вивчити досвід аграріїв, які вже його застосували, подивитися на їх результати. Про м’яку дію препарату на рослини він чув і не виключає можливості, що обставини можуть скластися таким чином, що він буде терміново телефонувати менеджеру виробника з проханням привезти Медакс® Топ. Зараз йдуть дощі, встановилася тепла погода, зернові активно наганяють масу стеблин, і такий препарат може стати у пригоді.

Нагадаємо, що в медіапроєкті «Німецькі технології на полях українських фермерів» ви знайдете унікальні кейси агробізнесу і дізнаєтеся про ефективний досвід підприємництва в сільському господарстві. Зокрема, голова фермерського господарства «Північ Агро» Юрій Вилегжанін вже розповів, як йому вдалося за чотири роки з нуля побудувати господарство в Чернігівській області без жодних фінансових дотацій від держави.

Поділися
Показати ще