Новини / Рослинництво     27 червня 2019 11:14

xarvio™, секретні препарати та показові результати: робота Клубу новаторів у полі

На черговому засіданні Клубу новаторів агробізнесу, заснованого компанією BASF, організатори разом із учасниками провели практичний тур по демополям в агроцентрі BASF на Київщині. Новаторам надали вичерпну інформацію щодо дії ряду препаратів, серед яких були й новинки, а також провели круглий стіл, на якому аграрії ділилися досвідом, проблемами та висловлювали свої побажання щодо використання продуктів BASF.

Дослідження по препаратам

Днями один із найбільших виробників ЗЗР компанія BASF провела чергову зустріч передових агро-господарств – Клубу новаторів агробізнесу в Центральному та Східному регіонах України. На відміну від минулого засідання новаторів, яке відбувалося в січні поточного року в одному з фешенебельних готелів столиці, цього разу локацією був обраний агроцентр BASF у селищі Терезино Київської області. На численних дослідних ділянках  загальною площею 25 га, де фахівці BASF тестують препарати на озимій пшениці, озимому ріпаку, ярому ячмені, кукурудзі, соняшнику, сої, картоплі та інших культурах, новатори мали можливість наочно оцінити дієвість препаратів BASF. У тому числі й новітніх, поява яких на ринку очікується в найближчому майбутньому.

Зокрема, на випробувальних ділянках гостям демонструвалася дія таких препаратів, як Корум® на сою, Стеллар® Плюс на кукурудзу, Архітект™ і Євро-Лайтнінг® Плюс на соняшник, Систіва®, Адексар® СЕ Плюс та Медакс® Топ на зернові.

Читайте: Україна – чудовий торгівельний хаб між Аргентиною та Азією! Вибуховий метод об’єднання двох конкурентів від посла Аргентини в Україні Елени Летісії

Як зазначив керівник групи Агроцентри BASF Сергій Кучеров, цьогоріч погодні умови якнайкраще підходять для тестування препаратів, через що отримані результати мали об’єктивний характер:

«Перш за все хотілося б відзначити ідеальні умови для випробування всіх груп препаратів. Можна подивитися силу фунгіцидів, гербіцидів, морфорегуляторів, тобто умови просто чудові, щоб визначити, хто є хто. І, як бичимо, по ділянках дійсно тільки сильні продукти можуть витримати цей виклик зволоженням. Щодо нових препаратів, то зараз у нас в тестуванні 2 нових фунгіциди на пшеницю, які перебувають в процесі реєстрації, але ми їх ще не комерціалізуємо. Також тестуємо ряд новинок: морфорегулятор на зернові, 2 гербіциди на сою та 1 гербіцид на ріпак».

Крім того, саме члени Клубу новаторів агробізнесу мають першочерговий доступ до інноваційних рішень від BASF. Владислав Кривченко, головний агроном ФГ «Світанок» зазначив, що:  «Участь у Клубі новаторів забезпечує нам неабияку вигоду: нам надають для випробування різноманітні новинки. І серед них – багато вдалих. Наші системи захисту на 80-90% сформовані з препаратів цієї компанії». Новатори першими тестують інноваційні рішення, обмінюються досвідом зі своїми колегами та завжди будуть на кілька кроків попереду в досягненні максимальних результатів.

«Звісно, ми демонструємо продукт нашим новаторам, адже саме вони, навіть, не зважаючи на численність їх площ, є найсильнішими по інноваціях, інвестиціях в гектар, і, відповідно, у виготовленні кінцевої продукції. Тому саме ці люди тут, аби отримати доступ до найновішого. І зараз ми побачили, що саме найновіше якраз і є найефективнішим», – підкреслив Сергій Кучеров.

Учасники залишилися задоволеними черговим засіданням клубу, зокрема, відзначили чудову демонстрацію дії препаратів. Так, на думку головного агронома господарства ФГ «Альфа» Юрія Бєлінського, нинішній тур по демополям став одним із найпоказовіших:

«Дуже сподобалася робота фунгіцидів на пшеницю. Я не вперше відвідую демо-поля, проте побачене тут мене приголомшило. І в плані роботи фунгіцидів – цей рік найбільш показовий. Сподобалася робота нових гербіцидів на сою, зокрема, препарату Корум®. І тепер збираємося застосувати його на своєму підприємстві. Відзначу роботу гербіциду Акріс®. Всі площі ним, мабуть, ще не будемо закривати, проте половину – точно. Він м’який, працює ефективно».

До речі, незважаючи на той факт, що клуб є закритим, вступити в нього може кожен бажаючий. Проте для цього потрібно відповідати високим вимогам та бути зацікавлений до експериментів:

«Якщо людина хоче мати доступ до інновацій швидше, ніж широкий загал, то вона може як мінімум поцікавитися, а які вимоги, що для цього потрібно зробити? Це достатньо просто і, виконавши ці вимоги, ми залюбки приймаємо новачків у наші ряди», – наголосив  Сергій Кучеров.

Цифрове рішення для сільського господарства xarvio™ FIELD MANAGER.

Ще однією приємною новинкою BASF стала IT-розробка xarvio™ FIELD MANAGER. Особливістю даного рішення є здатність прорахувати ризик розвитку хвороб чи шкідників на певних культурах на кожному полі, надавати індивідуальні карти обробок із оптимальним розрахунком часу внесення засобів захисту рослин.  xarvio™ FIELD MANAGER використовує моделі, побудовані на основі супутникових знімків та метеоданих, що оновлюються кожні 3-5 днів. На сьогодні в Україні фахівцями BASF пропонуються 5 таких моделей: прогнозування захворюваності озимих пшениці й ячменю, цукрового буряку та картоплі, а також визначення поширення шкідників на ріпаку.

Утім, це далеко не весь комплекс фунціоналу цифрового продукту хarvio™. Додаток xarvio™ SCOUTING дозволяє аграріям більш ретельно контролювати стан культури прямо в полі. Використовуючи миттєве розпізнавання за фотографіями, штучний інтелект і технологію обміну даними, xarvio™ SCOUTING дозволяє агровиробникам миттєво і точно визначати типи бур’янів і хвороб на своїх полях. Наразі хarvio™ SCOUTING має п’ять функцій: визначення бур’янів та хвороб, аналіз кількості шкідників, ідентифікація кількості азоту та пошкодження листової поверхні. Окрім того, всі фотографії зберігаються на карті, яка прив’язана до геолокації, тому аграрії можуть відслідковувати, де і коли була та чи інша проблема, а також можуть дивитись, які проблеми є у сусідів.

На сьогодняшній день продуктом xarvio™ FIELD MANAGER вже користується майже 900 українських господарств. Щоб отримувати переваги від нового цифрового підходу до вирощування культур та раннього виявлення проблем, достатньо скористатися інструкціями на сайті www.xarvio.com.

Раніше керівник відділу по роботі з ключовими клієнтами BASF Вадим Потьомкін розповів про особливості «Клубу новаторів агробізнесу» та підбив підсумки діяльності клубу за 2018 рік.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також