ТОВ СП “НІБУЛОН” впроваджує енергомоніторинг роботи елеваторів, що дозволить оптимізувати використання енергоресурсів за конкретними операціями.
Як зазначено у повідомленні компанії, це допоможе зменшити енерговитрати всього спектра елеваторних операцій відповідно до цілей сталого розвитку.
“Програмно-апаратний комплекс в основі рішення з енергомоніторингу дозволяє збирати дані безпосередньо з вузлів обліку газу та електроенергії, аналізувати їх та в режимі реального часу формувати звіти, необхідні як для оперативного реагування, так і для створення енергетичної політики організації”, — додали в компанії.
Зазначається, що зараз система дозволяє простежити витрати газу та електроенергії, наприклад, на зняття вологи в перерахунку на один тонно-відсоток сушіння кукурудзи. Ця інформація використовується для формування виваженої цінової політики на елеваторні послуги та пошук шляхів оптимізації ресурсів.
“Надалі буде запроваджено повну автоматизацію системи термометрії зернових елеваторів, що дасть змогу повністю контролювати показники температурного режиму, попереджаючи тим самим будь-яке відхилення від норми”, — уточнили в компанії.
Читайте також: НІБУЛОН змінює модель управління елеваторами
Зараз рішення верифікується та адаптується до потреб “НІБУЛОНу” в межах пілотного проєкту. В подальшому його буде розгорнуто через всю мережу елеваторних комплексів підприємства.
Довідка. Нібулон – один із найбільших українських виробників та експортерів сільськогосподарської продукції. До складу підприємства входять 22 виробничі філії (виробництво сільгосппродукції на 82,5 тис. га орендованих земель), 19 елеваторних комплексів і перевантажувальних терміналів із загальним обсягом одноразового зберігання 1,77 млн т, суднобудівно-судноремонтний завод і судноплавна компанія.
До війни компанія “НІБУЛОН” обробляла 82 тис. га землі, володіла і управляла мережею внутрішніх елеваторів і річкових терміналів і сучасним морським терміналом, розташованим у Миколаєві. “НІБУЛОН” експортувала переважно кукурудзу, пшеницю і ячмінь у більш ніж 20 країн світу. Крім того, компанія мала широку лінійку флоту (річковий, морський і змішаний).
Нагадаємо, нарощенню експортних показників в основному сприяло будівництво філії “Бессарабська”, яка стала важливим транспортним хабом. Цьогоріч близько 64% зерна поставлено на глобальний ринок саме завдяки новому підприємству в м. Ізмаїл.
“Нібулон” надав свої баржі на початку широкомасштабного вторгнення, щоб зупинити можливий російський вхід у води міста.
Проєкт USAID “Економічна підтримка України” закупив 50 сучасних вагонів-хоперів для потреб “Нібулон”. Вагони виготовлятимуть на львівському заводі “Карпати”.
Валерія Пепеля