Новини / Технології     24 липня 2019 16:39

Канабіс як потужне знеболювальне: науковці встановили нові властивості конопель

Дослідники канадського Університету Гвельфа виявили, що активна речовина конопель – канабідіол – може полегшувати біль і дає можливість створити засоби, в 30 разів потужніші для зниження запалення, ніж аспірин.

Про це повідомляє ресурс medicalxpress.com.

Відкриття розгортає потенціал для створення природного засобу лікування болю, що забезпечує потужне полегшення без ризику залежності від знеболювальних.

Використовуючи комбінацію біохімії та геноміки, дослідники змогли визначити, що канабіс продукує дві важливі молекули – канфлавін А і канфлавін В.

Читайте: Коноплі: перезавантаження. Фермерам радять саджати перспективну традиційну культуру

Відомі як «флавоноїди», канфлавіни A і B були вперше ідентифіковані в 1985 році, коли дослідження підтвердили, що вони мають протизапальні властивості. Але подальше вивчення цих молекул сповільнювалося протягом десятиліть, через те, що дослідження канабісу було високо регульованим.

Оскільки канабіс зараз легальний у Канаді, а дослідження геноміки значно просунулися, вчені Університету Гвельфа вирішили проаналізувати канабіс, щоб зрозуміти, як Cannabis sativa біосинтезує канфлавіни. Їхні повні результати були нещодавно опубліковані в журналі Phytochemistry.

Описані знахідки дають можливість створити натуральні продукти для здоров’я, які містять ці важливі молекули.

Landlord раніше повідомляв про те, що австралійські вчені виявили нові властивості конопель: канабідіол знищує стійкі бактерії.

Технології        27 червня 2019 10:39

Канабідіол знищує стійкі бактерії – австралійські вчені виявили нові властивості конопель

Науковці Університету Квінсленда (Австралія) виявили, що активна речовина конопель – канабідіол – ефективна щодо знищення широкого спектра грампозитивних бактерій, зокрема і тих, які стали резистентними до дії поширених антибіотиків.

Про це повідомляє НВ.

Канабідіол – основну хімічну сполуку, яку екстрагують із рослин конопель – FDA уже схвалила для лікування епілепсії. Зараз дослідники вивчають можливості застосування препарату при інших хворобах, зокрема вплив канабідіолу на біль та запалення.

Читайте: 167 км/год: JCB побив світовий рекорд швидкості трактора

Так, Марк Бласкович з Центру молекулярних біологічних наук Університету Квінсленда у співпраці з Botanix Pharmaceuticals Ltd, виявив потужну здатність канабідіолу знищувати широкий спектр грампозитивних бактерій – навіть тих, які вже мають стійкість до антибактеріальних препаратів.

Його ефективність порівнюють з дією таких засобів, як ванкоміцин або даптоміцин.

Вчені стверджують, що виявлені антимікробні ефекти канабідіолу поряд даними про безпечність його застосування та можливість різних шляхів доставки в організм свідчать про перспективність та значний потенціал цієї речовини.

Landlord раніше повідомляв про те, що сьогодні українські фермери мають усі можливості для вирощування технічних конопель, і попит на них у світі зростає. Тож експерти вважають, що ця культура може стати трампліном, який дасть успішний старт для подальшого розвитку малим та середнім господарствам.

Поділися

Рослинництво        24 травня 2019 08:47

Коноплі: перезавантаження. Фермерам радять саджати перспективну традиційну культуру

Сьогодні українські фермери мають усі можливості для вирощування технічних конопель, і попит на них у світі зростає. Тож експерти вважають, що ця культура може стати трампліном, який дасть успішний старт для подальшого розвитку малим та середнім господарствам.

Про це повідомляє Укрінформ.

На перспективності вирощування конопель для українських виробників акцентував увагу у своєму виступі на конференції «Український трав’яний агробізнес» директор Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України Віктор Кабанець.

Читайте: Нібулон спустив на воду найдовше в Україні 140-метрове судно-гігант ВІДЕО, ФОТО

Експерт розповів, що сьогодні в Україні відновлюється виробництво технічних конопель: під них на цей час відведено 4–4,5 тис. га, і  в різних областях посіви постійно збільшуються. Вирощування традиційної для України сільгоспкультури має добрі перспективи, оскільки попит на неї у світі значно зріс.

В Європі все  популярнішими стають ліки, продукти харчування, будматеріали, текстиль, одяг і взуття, вироблені з конопель. При цьому пропозиція сировини на ринку поки обмежена. Тож «українським аграріям є куди рухатися», – вважає Віктор Кабанець.

Проблем з отриманням ліцензії на вирощування конопель, за словами фахівця, сьогодні немає.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україні видано першу ліцензію на ввезення і переробку КБД-сировини (джерелом якої є коноплі), а також на експорт продуктів її переробки в Європу та інші країни світу.

Поділися

Рослинництво        05 лютого 2019 11:35

Конопельний агробізнес: можна заробляти $100 тисяч з одного гектара

На лікувальних властивостях конопель в Україні заробляти заборонено, водночас близько 30 українських агропідприємств займаються вирощуванням технічних конопель, а також виробництвом та експортом насіння цієї культури, яка належить до високомаржинальних.

Про це повідомляє biz.liga.net.

Посівні площі під технічними коноплями в Україні становлять лише близько 3000 га, у той час як за підрахунками НААН, на листі та суцвіттях конопель можна заробляти до $ 100 тис. з 1 га.

Незначні обсяги виробництва в асоціації «Українська технічна конопля» пояснюють тим, що в Україні практично немає потужностей для переробки конопель, а також підвищеною увагою силовиків до цієї  галузі.

ЧитайтеПерспективний агронапрямок: активісти вимагають узаконити медичну марихуану

Під час оцінювання перспектив медичного використання конопель (як відомо в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун закликала громадськість підписати петицію про легалізацію марихуани) вчені НААН оприлюднили такі результати:

  • Виробництво насіння дає заробіток $ 500-700 з 1 га при рентабельності 50%.
  • У разі переробки відходів виробництва (тресту) заробіток становить до $ 2000 з 1 га.
  • У разі переробки листя і суцвіть заробіток становить до $ 100 тис. з 1 га.

Про це розповів президент асоціації «Українська технічна конопля» Олександр Ігнатюк.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Україні видано першу ліцензію на ввезення і переробку КБД-сировини (марихуани), а також на експорт продуктів її переробки в Європу та інші країни світу. Отримала ліцензію американська компанія C21 Investments Inc.

Поділися

Рослинництво        30 січня 2019 17:56

Перспективний агронапрямок: активісти вимагають узаконити медичну марихуану

Громадські активісти скерували до парламенту петицію про узаконення марихуани. Стверджують: конопля необхідна для наукових та медичних цілей. Використання медичного канабісу дозволене в Канаді, Сполучених Штатах, Австралії та країнах-членах ЄС.

Про це повідомляє «Інтерфакс».

Представники «Української асоціації медичного канабісу» звернулися до народних обранців з проханням легалізувати вирощування та вживання медичної марихуани.

На їхнє переконання, це суттєво полегшить лікування хронічного болю, епілепсії, анорексії, посттравматичного синдрому, захворювань імунної системи, артриту та ревматизму, астми. Сьогодні з її допомогою лікують хвороби Альцгеймера і Паркінсона, герпес, виразки, втрату ваги під час СНІДу, діабетичну нейропатію та інші важкі хвороби.

ЧитайтеКейс: ананас вагою 15 кг – фермер під Києвом виводить унікальні сорти фруктів

Під документом уже поставили свої підписи низка громадських та благодійних організацій.

Наразі в Україні заборонені вирощування та використання медичної коноплі.

Як раніше повідомляв Landlord, на Вінниччині фермер-аматор вирощує гарбузи елітних сортів без підживлення і хімічної обробки. Високий урожай своєї екопродукції пояснює цілинною землею.

Поділися

Рослинництво        15 листопада 2018 10:12

В Україні дозволили виготовляти продукти з марихуани

В Україні видано першу ліцензію на ввезення і переробку КБД-сировини, а також на експорт продуктів її переробки в Європу та інші країни світу. Отримала ліцензію американська компанія C21 Investments Inc.

Про це повідомив Inventure, спираючись на прес-реліз компанії C21 Investments Inc., опублікований зарубіжними інформагентствами.

Державна служба України з лікарських засобів та контролю над наркотиками видала C21 Investments Inc. ліцензію на імпорт високоякісної канабідіол (КБД)-сировини, екстрактів і концентратів, готових КБД-продуктів, обробку КБД, оптовий продаж готової продукції КБД, а також на реекспорт концентратів КБД і продуктів переробки КБД в Європу та на світовий ринок.

Американська компанія, яка вирощує коноплі, переробляє їх і розповсюджує продукти переробки, вже відкрила представництво в Києві. Інвестор планує розширювати свою діяльність і зараз шукає додаткові ліцензії, зокрема на вирощування коноплі.

Читайте: «KUHN» на ринку України: рекордні продажі та новітні технології.

КБД-екстракти і продукти з мінімальним вмістом тетрагідроканнабінолу легалізовані в багатьох країнах Європейського Союзу. C21 тепер матиме можливість поширювати і продавати свої фірмові продукти в багатьох країнах ЄС. Це відкриває перед компанією перспективу доступу  до ринку з 742 мільйонами споживачів.

В Україні функціонує галузеве громадське об’єднання Асоціація “Українські технічні коноплі”, вирощування конопель регулюється низкою законодавчих актів.  Незаконний посів або незаконне вирощування конопель у кількості до 10 рослин тягнуть за собою накладення штрафу від 18 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно вирощуваних наркотиковмісних рослин.

Раніше Landlord повідомляв, що канадська компанія вирощуватиме технічні коноплі на Хмельниччині.

Поділися
Показати ще