Новини / Технології     20 жовтня 2019 10:02

250 га інноваційних теплиць: як вирощує огірки канадський агролідер

Лідер із виробництва тепличних овочів у Північній Америці – компанія Mucci Farms, яка має потужності у США та Канаді, запорукою свого успіху вважає застосування інновацій. Завдяки автоматизації в теплицях вдалося максимально оптимізувати процеси, а потреба в робочій силі зменшилася в 4 рази.

Про це повідомляє HortiDaily.

Компанія Mucci Farms, що має загальну виробничу площу понад 250 га та партнерську мережу в 1500 га, є одним із найбільших операторів ринку виробництва тепличних овочів Північної Америки. Цього року компанія оголосила про придбання Orangeline Farms та про подальше розширення своїх парникових площ як у США, так і в Канаді.

Читайте: Купуватимуть чи орендуватимуть: як готуються до відкриття ринку землі агромагнати

Теплиці Mucci Farms оснащені технологіями світового класу, зокрема на огіркових фермах діє високий рівень автоматизації – як у процесі вирощування, так і після збирання.

Вирощування огірків на високих шпалерах

Асортимент огірків Mucci складається з мініогірків та делікатесних довгих сортів.

«Ми проводили багато випробувань на довгих огірках, щоб знайти найкращий сорт, який матиме оптимальний період вирощування. До критеріїв вибору відносили продуктивність виробництва, потреби в робочій силі та стійкість до хвороб. Завдяки нашим сортам ми можемо вирощувати якісну продукцію цілий рік», – розповідає головний менеджер Mucci Farms Гай Тотаро.

У теплиці проводяться 3 цикли вирощування на рік: січень – травень, травень – вересень і вересень – грудень, причому найбільший збір урожаю відбувається між Різдвом та Новим роком.

Наразі в приміщеннях, де ростуть мініогірки, збільшують освітлення – додають світильники (лампи HPS). Очікують, що завдяки цьому продуктивність кожної теплиці зросте на 200–300 штук.

Автоматизація сортування і пакування

У фасуванні огірків Mucci було досягнуто високого рівня автоматизації. Теплиці обладнані потужними лініями Viscon, які виконують функції сортування, пакування та палетування огірків.

Лінія оснащена рóботами, які ідеально складають мініогірки на піднос та упаковують із точною вагою.

«Раніше у нас на кожному об’єкті було 40 людей, які працювали над упаковкою мініогірків. Ця кількість працівників зараз знизилася до 10, – говорить Гай Тотаро. – Більшість людей, які працюють на упаковці, лише перевіряють роботу машин. Пристрої виконують 90% робóти».

E-Gro

Ще одне з інноваційних рішень, впроваджуване в Mucci Farms, – система E-Gro.

E-Gro – це програмна платформа для керування даними точного землеробства, що дозволяє виробникам повністю оптимізувати вирощування. Вона контролює такі показники, як вологість, освітлення, температура, процес росту, котрі важливі для прийняття рішень щодо посівів.

«Ми зараз паралельно будемо виконувати цю роботу: машина і людина. Дізнаємося, де вони перетинаються, і виходячи з цього будемо вчитися – і ми, і комп’ютер. Ми очікуємо, що додаткові знання допоможуть нам прийняти більш обґрунтовані рішення щодо врожаю, – підсумовує Гай Тотаро і сміється, –  однак мій батько завжди говорив, що комп’ютер настільки ж хороший, як і його користувач».

Landlord раніше повідомляв, що за обсягами тепличного виробництва Туреччина лідирує серед європейських країн і посідає третє місце у світі: 5 цікавих фактів про теплиці в Туреччині. 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також