Новини / Рослинництво     21 вересня 2019 17:53

77 тис. га і $2 млрд доходу: 5 цікавих фактів про теплиці в Туреччині

За обсягами тепличного виробництва Туреччина лідирує серед європейських країн і посідає третє місце у світі. Загальна площа турецьких теплиць становить 77,2 тис. га, і вони приносять країні $2 млрд доходу.

Про це повідомляє HortiDaily.

Місце у світі

Світовий рейтинг тепличного виробництва очолює Китай, який має 2,7 млн га теплиць, за ним іде Південна Корея, третє місце з Іспанією ділить Туреччина, у якій площа під теплицями становить 77,2 тис. га, а дохід від тепличного виробництва  – $2 млрд.

Особливості конструкції

Цікаво, що в Туреччині:
– 46% теплиць – із пластику;
– 24% теплиць – низькі тунельні;
– 17% теплиць  – високі тунельні;
– 13% теплиць – зі скла.

Обсяги виробництва

За даними Інституту статистики Туреччини, у теплицях країни вирощують, 7,5 млн т овочів, 535 тис. т плодів та 1,2 млрд декоративних рослин та квітів.

Читайте: Посуха в Угорщині знизила врожаї на 20%: фермери знайшли вихід

Анталія є лідером країни у виробництві парникової продукції – відповідає за 47% усього тепличного виробництва в Туреччині. Мерсін посідає 2-ге місце з часткою 20%, за ним ідуть Адана (12%) та Мугла (8%). Ці 4 міста разом забезпечують майже 87% виробництва тепличної продукції в Туреччині.

Структура виробництва

  • На 48% тепличних площ турецькі фермери вирощують томати;
  • 14% –  огірки;
  • 11% – кавуни;
  • 9% – зелений перець;
  • 4% – баклажани;
  • 4% –  банани;
  • 3% – цукіні;
  • 2% – суниці.

Префереренції

Виробники, які вирощують продукцію відповідно до Регламенту системи тепличного реєстру, мають право звернутися до державного банку Ziraat Bank і отримати максимальний кредит у розмірі $4,5 млн зі зниженою процентною ставкою.

Крім того, будь-який інвестор, який готовий вкласти $10 млн у будівництво високотехнологічних і геотермальних теплиць у Туреччині та зобов’язується працевлаштовувати щонайменше 10 людей протягом наступних 10 років, може використовувати державні землі.

Landlord раніше повідомляв про те, що виробництво тепличних овочів у Китаї повністю забезпечує потреби 1,4-мільярдного населення країни протягом усього року – без імпорту.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також