Синоптики очікують на теплий і помірно вологий червень

Середня місячна температура в червні 2024 року прогнозується в межах 19-23 градусів, в гірських районах 16-19 градусів тепла, що на 1,5-2 градусів вище за норму.
Про це свідчить прогноз, розміщений на сайті Укргідрометцентру.
За прогнозом синоптиків, місячна кількість опадів очікується 49-90 мм, в Карпатах та місцями на Прикарпатті 117-171 мм, що в межах норми.
Дані багаторічних спостережень свідчать, що в червні середня місячна температура повітря становить 17-22 градусів, в гірських районах 11-18 градусів тепла.
Абсолютний мінімум температури повітря становить 1-9 градусів тепла, у гірських районах, Волинській, Рівненській, північних, північно-східних та Дніпропетровській областях місцями 0,3-3,4 градуса морозу, на високогір′ї Карпат до 5 градусів морозу.
Абсолютний максимум температури повітря становить 32-38,5 градусів, в Одеській, Херсонській, Харківській та Луганській областях місцями 39-39,8 градуса, в гірських районах 25-33 градусів тепла.
Середня місячна кількість опадів складає 39-93 мм, в Карпатах 101-157 мм (на високогір′ї до 184 мм), в Криму місцями 28-37 мм.
Нагадаємо, в Україні відкрили Кліматичний Офіс, що сприятиме змінам у кліматичному ландшафті країни, інформує пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.
За словами Віри Балабух, завідувачки відділу прикладної метеорології та кліматології УкрГМЦ, цьогорічне літо в Україні обіцяє бути помірно теплим, без періодів тривалої спеки. Про це вона розповіла у своєму інтерв’ю для «24 Каналу», посилаючись на останні дані метеорологічного моделювання.
За словами міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця, це остання ланка, яка завершить розбудову кліматичного врядування в нашій країні.
Упродовж більшої частини зимового періоду погодні умови в Україні були достатньо сприятливими для перезимівлі озимих зернових культур, про що свідчать стан посівів та гідротермічні показники.
Аномально тепла погода у першій декаді лютого та плюсові температури у другій декаді призвели до малоактивної, а в окремі дні ‒ до більш активної вегетації озимих культур. Раннє її відновлення, коли переважають довгохвильові червоні промені, сприяє ростовим процесам, нагромадженню надземної маси. Рослини мають більше часу для регенерації пошкоджених за зиму тканин.
На деяких посівах спостерігається значне пошкодження листків внаслідок дії низьких температур при недостатній висоті снігового покриву. Слабка сонячна радіація й помірні температури сприяють формуванню стеблостою. Такі умови позитивно впливають на посіви пізніх строків сівби, які не розкущилися, або недостатньо розкущені.
Відбувається вегетативний тип розвитку, який триватиме, поки не будуть переважати короткохвильові сині промені високих енергій за яких рослини вступають у генеративний тип розвитку.
Опади, які пройшли у більшості регіонів України в середині березня, суттєво поповнили запаси вологи у ґрунті, що покращило ріст і розвиток рослин та загальний стан посівів. Також вони зволожили посівний шар ґрунту для проростання насіння та появи сходів вже посіяних ранніх ярих культур.
Через аномальне тепло в Україні раніше розквітли сади. Із 7 квітня очікується цвітіння абрикос, у затишних місцях – навіть раніше, з середини місяця – вишень, груш та слив, а з 24 квітня – яблунь. Це на тиждень-півтора раніше звичайного.
Валерія Пепеля