Новини / Технології     16 вересня 2019 16:17

Syngenta презентувала інноваційне рішення для боротьби з каштановою міллю

Компанія Syngenta презентувала інноваційне комплексне рішення для боротьби з каштановою мінуючою міллю в рамках програми TreeCare.

13 вересня 2019 року компанія Syngenta, Управління екології та природних ресурсів КМДА, Школа професійного садівника і Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка НАНУ провели захід для обговорення проблеми захисту каштанів та шляхів її ефективного вирішення.

Програма TreeCare

Експерти Syngenta з Великої Британії та України розказали про процес технології захисту дерев, а також продемонстрували ефективність використання техніки препаратом Revive у Національному ботанічному саду ім. М.М. Гришка, де в травні 2018 р. були проведені демонстраційні досліди з використання технології TreeCare на каштанах. У представників муніципалітетів, Управління екології та природних ресурсів КМДА і засобів масової інформації була чудова можливість оцінити неймовірні результати дії технології за рік після проведення ін’єкцій. Revive – це інсектицид природного походження, який пройшов незалежні випробування щодо ефективності та безпечності для довкілля, здоров’я дерев, корисних комах і людей.

Читайте: Внесення ЗЗР за допомогою дронів: офіційно дозволено лише у Швейцарії

Програма TreeCare – це ініціатива компанії Syngenta, яка спрямована на ревіталізацію соціально-екологічного фону великих міст завдяки новаторському підходу до оздоровлення лісопаркових насаджень і запобігання появі найнебезпечніших шкідників та хвороб, які послаблюють і пригнічують вегетативну систему дерева. Syngenta вже запровадила програму профілактики, захисту і збереження зелених насаджень у таких європейських країнах, як Іспанія, Франція, Велика Британія, Швейцарія, Хорватія, застосовуючи препарат Revive на пальмі, дубі, каштанах, платанах, хвойних та інших видах дерев. Наступного року це ефективне й економічне рішення з’явиться і в Україні.

«Препарат Revive – новий інсектицид, розроблений для тривалого, ефективного та безпечного захисту здоров’я дерев методом мікроін’єкцій. Revive може бути використаний для боротьби з такими поширеними у європейських країнах шкідниками, як-от дубовий похідний шовкопряд, червоний довгоносик-стрибун пальмовий, смарагдовий жук-пильщик. В Україні ми очікуємо реєстрацію препарату для застосування на кінському каштані, що потребує захисту від мінуючої молі (Cameraria ohridella)», – підкреслює Світлана Ромашко, керівник напряму «Професійні рішення» компанії Syngenta в Україні.

Унікальна можливість захисту

Занепокоєння щодо стану каштанів висловлюють муніципальні служби з питань зеленого благоустрою багатьох міст, зокрема Києва, Одеси, Полтави, Харкова, Львова, Черкас. Втрата дерев через шкідників, хвороби й агресивні кліматичні зміни прогресує щосезону.

У місті дерева виконують середовищетвірну функцію: вони захищають нас від шуму, є бар’єром для пилу, покращують мікроклімат, тощо. І перелік корисних рослин за цими функціями доволі довгий. З кожним роком комунальні підприємства з утримання зелених насаджень кожного району столиці висаджують усе більше дерев, у новостворених скверах та оновлених парках. Так, у 2017 році було висаджено 13  997 дерев, у 2018 – 10 470 дерев, у 2019 вже висаджено 7477 дерев

«Мікроін’єкції препаратом Revive дають унікальну можливість захисту гіркокаштана звичайного від мінуючої молі в рамках діючого законодавства України з двох причин: 1) оприскування в населених пунктах не дозволено; 2) єдиний зареєстрований препарат для проведення мікроін’єкцій на цю культуру», – зазначає Андрій Бут, співзасновник Школи професійного садівника, доцент кафедри біології рослин КНУ ім. Т.Г. Шевченка, канд. с.-г. наук.

Самка молі відкладає яйця на верхній частині листової пластинки кінського каштана. Гусениця, що виходить з яйця, проникає під шкірку листка і спершу харчується соком рослини, а пізніше її тканинами, прогризаючи ходи (міни) між верхньою і нижньою оболонками листової пластинки. Гусениця починає плести кокон, розташовуючись у спеціальній камері всередині міни. Коли метелик виходить із лялечки, він продавлює оболонку кокона і розриває шкірку на верхньому боці листка. Каштанова мінуюча міль дає кілька поколінь на рік (в Україні близько 3–4, в країнах Європи – до 5). До кінця літа, при сильному ураженні, каштан може повністю втратити листя, що дуже впливає на життєздатність дерева, спричиняє осіннє цвітіння, розвиток інших інфекцій.

Уражені дерева – це не тільки втрата чималих коштів місцевого бюджету, вкладених у їх закупівлю і висаджування, а й негативний вплив на ландшафтну естетику та екологічний фон міста, існує ризик для громадськості та майна від ослаблених і пошкоджених дерев.

Як саме відбувається обробка об’єкта?

Компанія Syngenta розробила ексклюзивну технологію внесення препарату Tree Micro Injection (Мікроін’єкція Дерева). Останній вводиться безпосередньо у стовбур дерева і транспортується його судинною системою. Така обробка передбачає використання спеціального обладнання для буріння серії невеликих 10-міліметрових отворів у стовбурі, які потім заповнюються речовиною і гігієнічно пломбуються захисними втулками, здатними до біологічного розкладання протягом року.

Біологічна ефективність однієї ін’єкції розрахована на період до 3 років. Дерево, оброблене за цією технологією, не становить загрози здоров’ю міської громади, тварин та інших живих організмів, включаючи тих мікроорганізмів, які живуть на поверхні листя і кори дерева, адже суттєва перевага такої обробки полягає у «прицільному» введенні препарату, що унеможливлює розпилення в навколишнє середовище, витікання препарату з дерева, контактування зі шкірою спеціаліста, який проводить обробку.

«Новий метод обробки, на відміну від попередніх і альтернативних, легко переноситься деревами і забезпечує ефективну профілактику і надійний захист дерев, який не викликає вегетаційних порушень, а навпаки – зміцнює захисний бар’єр рослин проти хвороб, не завдає шкоди для навколишнього середовища і здоров’я населення», – коментує Саймон Ватсон, менеджер з розвитку бізнесу напряму «Професійні рішення» компанії Syngenta в регіоні Європа, Африка, Близький Схід.

Компанія Syngenta буде співпрацювати з партнерами, які отримають дозвіл, необхідне обладнання і препарат для проведення ін’єкцій. Вартість одноразової обробки буде включати в себе використання спеціально сертифікованого обладнання, навчання і сертифікацію спеціалістів, котрі проводитимуть обробки, та сам препарат. Обробка буде здійснюватися тільки тими спеціалістами, які пройшли відповідне навчання по роботі з обладнанням і отримали сертифікацію від компанії Syngenta.

Надійний догляд за деревами критично необхідний, адже вони виконують важливу роль в урбаністичному просторі й довкіллі:

  • покращують естетику і привабливість міського середовища;
  • допомагають регулювати мікроклімат місцевості, перехоплювати вітри і контролювати температуру;
  • зменшують забруднення повітря і рівень шуму, виконують роль пиловловлювачів;
  • підвищують якість життя мешканців міста.

Експерти зазначають, що результати використання Revive були помітні вже у перший рік обробки, а цього року результат виявився навіть кращим – здорове, зелене листя каштанів, що суттєво контрастує з необробленими, пошкодженими деревами, листя яких уже в липні місяці почало набувати коричневого кольору, а на сьогодні їх взагалі майже не залишилось на дереві.

«Ми переконані, що українські міста зацікавляться технологією мікроін’єкцій і матимуть можливість якісно захистити каштани в Україні. Ми також розглядаємо можливість розширення реєстрації на препарат для захисту таких важливих в нашій країні дерев, як платани та хвойні, котрі також страждають від дії шкідників», – розповідає Світлана Ромашко.

Комплексна пропозиція TreeCare від компанії Syngenta має низку переваг:

  • одноразова обробка, що гарантує спокій і впевненість у результаті;
  • надійний захист на 3 роки;
  • економія ресурсів – менше часу і зусиль потрібно на підтримку здоров’я дерев;
  • цільове лікування – точкова мікроін’єкція, що не становить загрози здоров’ю людей, тваринам та довкіллю;
  • залучення сертифікованого спеціаліста для проведення обробки;
  • економія коштів – фінансово вигідне рішення для органів влади щодо управління бюджетом і планування захисту дерев у майбутньому.

У 2018–2019 рр. були проведені необхідні тести і заміри показників ефективності та безпечності препарату Revive разом із Інститутом захисту рослин НААН України і Національним медичним університетом ім. О.О. Богомольця в Україні, в рамках процесу реєстрації. Вже з 2020 року технологія буде доступною для комерційного продажу в нашій країні.

Команда фахівців підрозділу «Професійні рішення» компанії Syngenta впевнена, що ця ініціатива допоможе досягнути максимально стійких результатів у догляді за деревами та захисті зелених насаджень в Україні.

Landlord раніше повідомляв про те, що Syngenta придбала провайдера аграрних сервісів – Cropio.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також