Новини / Тваринництво     15 лютого 2022 09:09

Свинарі Німеччини все частіше задумуються про вихід із бізнесу

Багато господарств використали власне зерно, а піврічний контракт на добавки або соєвий шрот закінчився

Власники свиноферм у Німеччині все частіше задумуються про вихід із бізнесу. Про це повідомляє Topagrar.

Як розповів керівник команди консультаційного управління з питань фінішної обробки у LWK NRW Рудольф Борггофа, після 1,5 року карантинних обмежень через COVID-19 та цінової кризи відгодівельники та виробники молодняка підраховують збитки через високу вартість енергії та кормів.

«Багато господарств використали власне зерно, а піврічний контракт на добавки або соєвий шрот закінчився. Тепер вони відчувають повну силу витрат: 90 євро на свиноматку в якості додаткових витрат тільки на корм, 2,50 євро за порося і 35 євро за свиню на відгодівлі. З повними витратами виходить від 75 до 80 євро на порося», — заявив Борггоф.

Така ситуація примушує фермерів скорочувати інвестиції у переобладнання центру зі спарювання та опоросу.

Програми захисту тварин обіцяють вихід. Але поки що бонусу не вистачає для кращого доходу — хіба що на спеціальні програми. Свинарі все частіше замислюються про перехід на органічне землеробство. Це обіцяє високі стабільні ціни та довгострокові контракти. Але фаза переходу вимагає вкладання додаткових коштів — для комплексу на 200 свиноматок необхідні мільйони євро, підрахували експерти.

Спеціальний радник зі свиноматок у районному відділенні в Боркені Герда Лангенхофф пояснює, що останні запаси на фермах вичерпані. Багато фермерів знаходяться в мінусі.

«Ферма на 300 свиноматок змушена витрачати додатково до 700 євро щодня протягом місяців, хоч дуже хороші показники. Це 20 тис. євро, які треба мобілізувати щомісяця. І не тільки відтепер, а й у катастрофічний 2020/21 сезон. Заощадження у багатьох «згоріли», — пояснила вона, додавши, що багато хто любить свою роботу, але шукає альтернативу свинарській діяльності.

Раніше Landlord повідомляв, що британські фермери починають скорочувати витрати на добрива за рахунок гороху.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також