Новини / Трейдинг     05 жовтня 2020 14:20

Світовий ринок зернових та олійних дестабілізувався через звіт USDA

Квартальний звіт міністерства сільського господарства США щодо поточних перехідних запасів зерна спровокував паніку на провідних товарних біржах

Світовий ринок зернових і олійних було дестабілізовано після звіту USDA. Міністерство сільського господарства США наприкінці минулого тижня оприлюднило свій черговий квартальний звіт про виробництво і запаси зерна в США і остаточні оцінки виробництва пшениці в США у 2020 році.

Як правило, цей традиційний проміжний рапорт проходить без особливої ​​уваги трейдерів. Проте, результати жовтневого звіту викликали значне зростання цін на світових ринках зерна і олійних культур, повідомляє британське агентство аграрного маркетингу Frontier.

Зокрема, трейдери були шоковані оцінками USDA, згідно з якими запаси пшениці і кукурудзи в США виявилися значно нижчими за очікувані обсягів.

Запаси кукурудзи в 50,7 млн ​​т опинилися на 6,5 млн т нижче середніх оцінок трейдерів і на 5,8 млн т нижче показників аналогічного періоду минулого року.

Читайте: Ціна на кукурудзу у портах перетнула позначку $200 за 1 тонну

Обсяг запасів пшениці в американському Мінсільгоспі оцінили в 58,7 млн ​​т, що на 3 млн т нижче, ніж очікував ринок, і на 5 млн т менше, ніж в цей же час торік.

В результаті, ф’ючерси на пшеницю CBOT за короткий час злетіли більш ніж на 6%, піднявшись на максимумі на 36 центів. Спекулятивні фонди активно купували, додавши 40 000 контрактів на кукурудзу і 25 000 контрактів на пшеницю до своїх і без того довгих позиціях.

Слідом пішли ф’ючерси на пшеницю в Парижі, що додали EUR 5,5 на тонні, – це найбільший щоденний приріст за два роки. Лондон додав £5 за тонну, встановивши новий контрактний максимум.

Основною причиною зниження запасів зерна в США називають активні закупівлі збіжжя з боку Китаю, що поновилися після року торгівельної війни та пандемічних локдаунів. При цьому скорочення запасів кукурудзи і сої в США за останній квартал є другим за величиною за всю історію спостережень.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що черговий захід польового проекту «УКАБ Агротехнології» відбудеться 7 жовтня 2020 року.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також