Новини / Трейдинг     05 жовтня 2020 13:15

Ціна на кукурудзу у портах перетнула позначку $200 за 1 тонну

Зростання експортних цін у чорноморському регіоні зафіксовано і по інших позиціях зернової групи

Станом на кінець минулого тижня ціна на зерно кукурудзи врожаю 2020 року на умовах FOB порт Чорного моря перетнула позначку $200/т і встановилась на рівні $202 за 1 тонну. Це є рекордним показником за останній рік. Про це повідомляють на сайті аналітичної компанії Agritel.

Також фіксується і зростання цін на інші зернові культури. Так, станом на кінець дня 2 жовтня ціна на інший фураж – ячмінь – також зросла більше двохсот доларів США і склала $201/т FOB. При цьому, продовольча пшениця подорожчала до $234-236 за 1 тонну (у залежності від вмісту протеїну). Ціна на фуражну пшеницю зросла до $231 за 1 тонну FOB.

Читайте: Другий захід «УКАБ Агротехнології» відбудеться 7 жовтня 2020 року

При цьому, як зазначили у незалежній експертній раді з питань цінової ситуації на аграрному ринку ГС «Аграрний союз України», зростання цін на кукурудзу спостерігалось протягом всього вересня і на внутрішньому ринку. Наприкінці вересня на умовах поставки EXW-елеватор кукурудза подорожчала до 5900 грн/т, а на СРТ-порт ціни становили 5900-6300 грн/т. Зростання цін пояснюється як сприятливою зовнішньою кон’юнктурою, так і відставанням темпів збору культури від звичайних, що спричинило певний дефіцит пропозиції кукурудзи на ринку.

Водночас, вказане зростання ціни може бути нетривалим – на Чиказькій біржі почалося зниження ф’ючерсів на кукурудзу під тиском збору врожаю і оптимальними погодними умовами, що встановилися у кукурудзяному поясі США.  З одного боку трейдери, як і раніше, стурбовані можливим скорочення пропозиції, про яке йшлося у черговому звіті USDA, з іншого – на ціни тиснуть гарні прогнози врожаю і нестійкість попиту на зерно через економічну депресію.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про що говорили фермери на з’їзді громадської спілки «Аграрний союз України».

Фото: УЗА

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також