Новини / Аналітика     22 жовтня 2020 14:45

Світовий ринок очікує відновлення виробництва зерна у Австралії

Скорочення валового збору і зменшення обсягів експорту пшениці з України і ЄС потребує компенсаторів. Відновлення балансу попиту і пропозиції відбудеться за рахунок врожаю у Австралії.

Скорочення валового збору і зменшення обсягів експорту пшениці з України і ЄС вимусило трейдерів шукати компенсатори на світовому зерновому ринку. У своєму нещодавньому «Прогнозі виробництва озимих культур в Австралії на 2020/2021 рік», нідерландський Rabobank оприлюднив нові дані щодо виробництва та експорту зернових в Австралії та спрогнозував подальший розвиток подій на світовому ринку зерна. Про це повідомляє ресурс Grain Central.

Після трьох років посухи та порівняно низької врожайності, довгоочікуване відновлення виробництва зерна в Австралії вже настало – повідомляє Rabobank. Очікується, що цього року країна збере 47,4 млн т озимих, олійних і зернобобових культур. Це на 63% більше, ніж у минулому році, і на 16% більше, ніж в середньому за п’ять років.

«Збільшення посівних площ на 22% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року разом з своєчасним випаданням опадів вище середнього в більшості регіонів підтверджують наші очікування щодо 28,8 млн т пшениці, 11 млн т ячменю і 3,3 млн т каноли, які Австралія збере у 2020/21 маркетинговому році», – кажуть експерти банку.

Читайте: Кабмін вирішив створити національного оператора зрошувальних систем

Це призведе до майже «тріумфального повернення» Австралії на світовий ринок зерна. За прогнозом експорт зерна з континенту виросте на 93% у порівнянні з минулим роком. Відвантаження за кордон підтримуватимуться відносно низьким австралійським доларом (прогнозується, що його курс у наступному році залишиться на рівні близько 70 американських центів). Другим сприятливим фактором стануть порівняно високі світові ціни на зерно.

Отже, незважаючи на необхідність відновити внутрішні запаси зерна після посухи, Австралія планує експортувати 19,8 млн т пшениці, 5,6 млн т ячменю і 2,7 млн ​​т каноли в цьому році, прогнозує Rabobank.

У той час як світові запаси пшениці, за прогнозами, виростуть у 2020/2021 МР більш ніж на 5%, розташування цих запасів за межами основних країн-експортерів означає, що світові ціни, як очікується, будуть підтримуватися, йдеться в звіті.

«Завдяки сукупному скороченню експорту пшениці з ЄС і України на 15 млн тонн в річному обчисленні в цьому році, світ очікує відновлення Австралії, щоб допомогти зберегти рівновагу на ринку», – стверджують у Rabobank.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що в деяких регіонах України озимі прийдеться пересівати.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також