Новини / Політика     22 жовтня 2020 11:45

Кабмін вирішив створити національного оператора зрошувальних систем

Рішення про створення окремого суб’єкта господарювання прийняте в рамках затвердження плану заходів з реалізації стратегії зрошення до 2030 року

Кабінет міністрів на засіданні 21 жовтня затвердив план заходів з реалізації стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року. Про це повідомляє пресслужба міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Основними елементами впровадження плану є прийняття законодавчих змін, якими буде передбачено:

  • створення національного оператора зрошувальних систем, як суб’єкта господарювання, для ефективного управління інфраструктурою та залучення кредитних та інших коштів;
  • організацію об’єднань водокористувачів, яким можна буде передати управління гідротехнічною інфраструктурою;
  • модернізацію наявних систем та будівництво нових;
  • ренатуралізацію земель, які наразі через зміни клімату потребують відновлення і, можливо, будуть повернуті до певного екологічно доброго потенціалу.

Читайте: Залучення інвестицій у зрошення неможливе без інституційної реформи – ЄБРР

Як зазначив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський, це «амбітна задача, яка дозволить виправити радянські помилки і здійснити ревіталізацію тих земель, що вже давно не потребують осушення. Це відкриває дорогу інвестиціям у сферу меліорації».

До речі, серед комплексу рішень, спрямованих на розв’язання проблем Херсонської області, який було також затверджено на вчорашньому засіданні уряду, окремим питанням був розвиток зрошення у регіоні.

«Починаємо з аудиту та інвентаризації всієї системи зрошення й робимо це вже цього року. Щоб на наступний сезон ми не розводили руками, як це завжди було до цього», – наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Туреччина обнулила ставки ввізного мита на пшеницю, ячмінь і кукурудзу до кінця 2020 року.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також