Новини / Фінанси     19 травня 2022 16:48

Світовий банк виділить $30 млрд для подолання продовольчої кризи


18 травня Світовий банк оголосив план дії для запобігання глобальній продовольчій кризі. Задля цього розробляються нові проєкти з іншими країнами та доповнюються наявні. Сумарно на підтримку цих проєктів планується виділення $30 млрд. Фінансування буде направлено на виробництво продуктів харчування та добрив, сприяння розширенню торгівлі, покращення продовольчих систем та підтримку особливо вразливих виробників.

Про це йдеться в заяві Світового банку на сайті.

“Ріст інфляції на продовольство зараз вже набрав глобальний характер і має руйнівні наслідки для найбідніших та найуразливіших”, – сказав президент Групи Світового банку Девід Малпасс. “Для інформування та стабілізації ринків надзвичайно важливо, щоб країни чітко заявляли про майбутнє збільшення виробництва у відповідь на вторгнення Росії в Україну. Країни повинні докладати спільних зусиль для збільшення постачання енергії та добрив, допомогти фермерам збільшити посіви та врожайність сільськогосподарських культур, а також скасувати політику, яка блокує експорт та імпорт, перенаправляє продукти харчування на біопаливо або заохочує непотрібне зберігання”.

Детальніше про основні пріорітети:

  1. Підтримка виробництва та виробників, а саме вжиття заходів для підвищення виробництва в наступному сезоні шляхом усунення бар’єрів у торгівлі сировиною, зосередження уваги на більш ефективному використанні добрив та перепрофілювання державної політики та видатків для кращої підтримки фермерів і виробництва.
  2. Сприяння торгівлі шляхом створення міжнародного консенсусу (G7, G20, інші) та обмеження експортних зобов’язань, через котрі відбувається ріст цін на продовольство. А також зменшити обмеження на імпорт, які перешкоджають  виробництву в країнах, що розвиваються.
  3. Розширення програм соціального захисту вразливих домогосподарств.
  4. Інвестування в стабільну продовольчу безпеку шляхом зміцнення систем  протидій зростаючим ризикам, торговельним перебоям та економічним хвилям

Довідка. У 2007-2008 роках Світовий банк отримав досвід в реагуванні на глобальну кризу та створив тимчасові програми для врегулювання проблеми. З того часу працює  Глобальна програма сільського господарства та продовольчої безпеки (GAFSP), яка є чинним фінансовим посередницьким фондом, призначеним для покращення продовольчої безпеки в країнах з низьким рівнем доходів і може бути поповнена для фінансування реагування на поточну глобальну продовольчу кризу.

Нагадаємо, депутати Європарламенту домовилися про припинення імпортних мит для України.

Марковська Катерина

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також